5 skutecznych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu w domu lub lokalu

by Karol
0 comment

Każdy z nas miał kiedyś kontakt z nieprzyjemnym zapachem. Nie jest to miłe doświadczenie i tego typu woni chcemy się za wszelką cenę pozbyć z miejsc, w których przebywamy. Nasz dom lub mieszkanie powinny przyjemnie pachnieć, abyśmy czuli się dobrze spędzając w nim czas i zapraszając gości. Zapach może nas też odstraszyć od pobytu w restauracji, hotelu czy innego miejsca publicznego. Poniżej prezentujemy 5 sposobów na to jak radzić sobie z nieprzyjemnymi zapachami.

1) Zaczniemy od naturalnych sposobów. Pierwszym z nich są rośliny doniczkowe. Przykładowo fiołek afrykański mimo, że sam nie wydziela woni, ma właściwości, które sprawiają, że pochłania inne zapachy. Rośliny takie jak gerbera czy dracena usuwają z powietrza szkodliwe substancje zawarte w papierosach. Z kolei geranium zapewnia miłe doznania zapachowe wydzielając cytrusowy aromat. Mnóstwo roślin może nam pomóc w utrzymaniu przyjemnego zapachu w pomieszczeniu.

2) Drugi prosty i równocześnie naturalny sposób to wykorzystanie sody oczyszczonej lub kawy. Soda oczyszczona jest ekologiczna, w pełni biodegradowalna i pochłania zapachy. Wystarczy wsypać jej trochę do pojemnika i umieścić ją w pobliżu źródła nieprzyjemnego zapachu. Bardzo proste rozwiązanie, a może realnie pomóc. Na podobnej zasadzie zadziałają ziarna kawy.

3) Z nieprzyjemną wonią mogą sobie poradzić także zapachowe świeczki oraz olejki. Musimy jedynie dobrać pod siebie odpowiedni produkt – kwestia doboru zapachu, który nam się podoba jest oczywista, ale świeczki i olejki różnią się także od siebie intensywnością.

4) Do walki z niepożądanymi zapachami służą też specjalistyczne środki takie jak neutralizatory zapachów. Powinny skuteczniej niż wyżej wymienione sposoby poradzić sobie z brzydką wonią. Są w stanie odświeżyć zapach pomieszczeń nawet o dużej powierzchni. Neutralizatory potrafią być niezwykle skuteczne, a do tego ich działanie jest długotrwałe. Świetne rozwiązanie szczególnie dla obiektów biznesowych i publicznych. W prosty i niedrogi sposób ustrzeże klientów i petentów od nieprzyjemnych zapachów.

5) Ostatnie rozwiązanie to ozonowanie pomieszczeń. W 100% profesjonalne, co niestety jest też równoznaczne z wysoką ceną. Można samemu kupić ozonator lub zamówić usługę ozonowania u firmy, która się tym specjalizuje. Ozonowanie oprócz usunięcia nieprzyjemnych zapachów (w tym skuteczne usuwanie zapachu dymu i zapachów zwierzęcych) ma także właściwości wirusobójcze i bakteriobójcze.

Tekst został opracowany przy współpracy z firmą Klaro Krystian Braun – specjalistami w dziedzinie profesjonalnych środków czystości.

You may also like

Leave a Comment