Agata Meble do salonu, czyli jak połączyć estetykę i wygodę?

by Karol
1 comment

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie, nic więc dziwnego, że często bywa określany mianem serca domu. To właśnie tutaj przyjmowani są goście, tu spotykają się domownicy, by porozmawiać czy wspólnie spędzić czas. Efektownie urządzony wzbudza zachwyt i tworzy przyjazną atmosferę. Korzystając z propozycji, jakie oferuje salon Agata Meble bez problemu można urządzić salon łącząc klasykę i nowoczesność.

Ponadczasowa aranżacja od Agata Meble

Utrzymane w stylu klasycznym wnętrza zachwycają pięknem i elegancją. Są wyważone, stonowane i harmonijne. Ciekawym pomysłem okazuje się jednak wprowadzenie do klasycznej stylizacji elementów zgodnych z nowoczesnymi trendami, które wniosą delikatny powiew świeżości i estetycznej oryginalności, tworząc miejsce niezwykłe i na swój sposób magiczne.

Wybierając z katalogu Agata Meble modele klasyczne, można zapewnić sobie ponadczasową, elegancką i efektowną aranżację na długie lata. Zaletą wspomnianych mebli jest niewątpliwie solidne wykonanie i trwałość, nie trzeba więc obawiać się, że poszczególne elementy ulegną samoistnym uszkodzeniom, zużyciu czy deformacji. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, by służyły długo, zapewniając komfort i wygodę. Estetykę pomieszczenia podkreślają także ozdobne uchwyty, najlepiej wykonane z mosiądzu oraz efektowne dodatki i ozdoby. Drewniane komody, kredensy czy witryny doskonale współgrają z tapicerowanymi fotelami i sofą. Warto zadbać o to, aby obicia były utrzymane w ciepłych, stonowanych odcieniach. Meble wypoczynkowe pełnią przede wszystkim funkcję użytkową, dlatego też w tym przypadku warto postawić na nowoczesność.

Współczesne meble w stylowym salonie od Agata Meble

Większość osób wychodzi z założenia, że stylowy salon to przede wszystkim klasyczne, drewniane meble – najlepiej antyki. Okazuje się jednak, że nowoczesne meble także potrafią wpisać się w klasyczny klimat, podkreślając gust i indywidualizm właścicieli. Co zatem zrobić, by połączyć dwa na pozór zupełnie różne style? Ściany wyłożone stylowymi tapetami, efektowne gzymsy, kominek, tradycyjna, drewniana podłoga – to elementy, które wyraźnie podkreślają klasykę pomieszczenia. Nutę nowoczesności wprowadzają natomiast meble z najnowszej kolekcji salonu Agata Meble, lampy oraz kolorystyka wnętrza.

Klasyka w nowoczesnym ujęciu z Agata Meble

Styl nowoczesny to przede wszystkim chłodny minimalizm. Co więcej, salon w tym układzie nierzadko jest łączony z otwartą kuchnią – takie rozwiązanie sprawdza się wyłącznie wtedy, gdy w pomieszczeniu kuchennym panuje nienaganny porządek. W stylu klasycznym obydwa obydwa pomieszczenia stanowią odrębne elementy aranżacyjno-architektoniczne, nie trzeba więc martwić się nie pozmywanymi naczyniami czy kartonem po soku na kuchennym stole. Łącząc obydwie alternatyw w prosty sposób można stworzyć nowoczesną klasykę, czyli połączyć klimat dawnej kamienicy z nowoczesną aranżacją i architekturą. Faktem jest, że połączenie wielkich przeszkleń i nowoczesnej stolarki okiennej z klasycznymi listwami, gzymsami, tapetami oraz masywnymi drzwiami wymaga sporo pracy, jednakże efekty potrafią zaskoczyć najbardziej wymagających użytkowników.

You may also like

1 comment

meble_agata_witek 7 stycznia 2021 - 09:55

Fajna opcja w Agata Meble to możliwość brania mebli na raty

Reply

Leave a Comment