Aranżacja salonu – zaczynamy! Odkryj inspiracje!

by Karol
0 comment

Salon jest miejscem istotnym, bez względu czy jest niewielki czy połączony z jadalnią. To właśnie tu większość domowników odpoczywa popołudniami na kanapie lub nieco aktywniej podczas towarzyskich spotkań. Jak znaleźć pomysły na aranżację salonu? Przeczytaj nasz krótki poradnik.

Aranżacja salonu z jadalnią

Właściciele domu jednorodzinnego mają podobne marzenia. Aranżacja wnętrza powinna uwzględniać połączenie salonu z jadalnią. Głównym punktem miejsca odpoczynku jest kanapa, a przed nią najczęściej stolik. Dlatego ściana do zaaranżowania z telewizorem to jeden z punktów poszukiwań inspiracji. Czy umieścić na niej płytkę wielkoformatową, surowy beton czy może wykończenie w strukturze 3D? A może pod telewizorem zaplanować jeszcze półkę? Jeżeli stojące głośniki będą jednym z elementów aranżacji, również należy uwzględnić to podczas wyboru pomysłu.

Hitem, który nie maleje na popularności, są lamele na ścianie. Kolor naturalnego drewna czy pomalowane na dowolny kolor harmonijnie łączą się z wieloma pomysłami na aranżację. Komponuje ze stylem nawiązującym do przemysłu i minimalistycznym. Jako oryginalny detal designu połączy się z wnętrzem, które potrzebuje odrobinę poruszenia.

Aranżacja salonu w stylu boho

Dla wszystkich, którzy lubią bliskość natury, salon w stylu boho to jest to. Do łask powróciły meble wykonane z wikliny, a fotel wiszący to element dekoracyjny nie tylko na taras. Łagodne, naturalne barwy przeplatają się z etnicznymi wzorami. W delikatniejszej aranżacji sprawdzi się połączenie stylu boho ze stylem skandynawskim.

Przygotowanie aranżacji do wnętrza mieszkalnego czy będzie to salon, kuchnia, łazienka, czy sypialnia to przede wszystkim przestrzeń urządzona dla użytkownika. Meble do wnętrz w stylu boho znaleźć można na stronie https://www.edinos.pl/meble-boho. Inspiracja powinna uwzględniać indywidualne upodobania kolorystyczne oraz formy przedmiotów znajdujących się w otoczeniu, które stworzą odpowiedni klimat. 

Gdzie znaleźć inspiracje?

Obok czasopism o aranżacji wnętrz, to Internet jest jak studnia pełna inspiracji. Liczne platformy o komponowaniu wnętrz, to miejsca bardzo chętnie odwiedzane przez użytkowników. Często prowadzone są przez projektantów, którzy dzielą się swoimi pomysłami oraz wiedzą zdobytą przez lata pracy. Do dyspozycji czytelników zostają udostępnione działy: porady, inspiracje, a nieraz i dane kontaktowe do biur projektowych.

W poszukiwaniu pomysłów warto zaglądać do social mediów, gdzie zmysł wzroku napotka projekty zawierające interesujące aranżacje.

Oto kilka propozycji na odkrycie inspiracji:

  • blogi, portale tematyczne np. www.sonito.pl,
  • strony z aranżacjami oraz produktami np. www.homebook.pl,
  • platformy tematyczne jak www.homify.pl,
  • social media: Pinterest, Instagram,
  • strony profesjonalistów: architektów, fotografów wnętrz,
  • aranżacje u znajomych.

Odkryte pomysły na aranżacje wnętrz mieszkalnych, można przystosować do swoich oczekiwań oraz posiadanej przestrzeni. Projekt wnętrza w domu jednorodzinnym może stać się inspiracją dla miejsca, które jest do dyspozycji w mieszkaniu. Ograniczenie metrażu nie powinno być przeszkodą, aby przygotować aranżację pełną walorów estetycznych, jak i praktycznych.

You may also like

Leave a Comment