Basen w ogrodzie – sposób na relaks w letnie dni

by Karol
0 comment

Zima to idealny czas, aby rozpocząć przygotowania do sezonu wiosenno-letniego w ogrodzie. Warto pomyśleć o zakupie basenu, z którego w upalne dni chętnie będą korzystać wszyscy domownicy.

Basen ogrodowy – co wybrać?

Wybór basenu ogrodowego jest podyktowany indywidualnymi przesłankami. Na uwadze trzeba mieć kilka istotnych czynników takich jak wielkość posesji oraz liczba i wiek domowników. Dla najmłodszych maluchów polecane są proste baseny dmuchane odznaczające się niewielkimi rozmiarami. Taki basen można w każdej chwili złożyć i rozłożyć – po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca, więc idealnie nadaje się na wyjazdy.

W sytuacji, gdy w rachubę wchodzi basen dla całej rodziny, należy zdecydować się na model rozporowy lub stelażowy. Między sobą różnią się one wielkością oraz konstrukcji. Baseny stelażowe są największe ze wszystkich basenów ogrodowych, w związku z czym ich montaż wymaga sporo miejsca. Eksperci ze sklepu S-MUMO radzą, aby na danym terenie wykonać wcześniej podmurówkę, co zapewni zbiornikowi lepszą stabilność. Podstawę konstrukcji stanowi w tym przypadku metalowy stelaż, który usztywnia ściany. Z kolei baseny rozporowe nabierają odpowiedniego kształtu pod wpływem wody wypełniającej zbiornik. Są dostępne w wielu wariantach, jeśli chodzi o rozmiary – nadają się zarówno na mniejsze, jak i na większe działki. Są wyposażone w dmuchany kołnierz, dzięki któremu można dodać kilka centymetrów do wysokości basenu.

Basen ogrodowy – jakość w cenie

Kupując basen do ogrodu, opłaca się postawić na jakość. Wysokogatunkowe produkty takie jak np. baseny ogrodowe Intex wykonane są z trwałych i wytrzymałych tworzyw sztucznych świetnie przystosowanych nawet do intensywnej eksploatacji. Baseny są sprzedawane pojedynczo lub w zestawie z różnymi akcesoriami. Z ekonomicznego punktu widzenia cały komplet jest bardziej opłacalny. Powinny się w nim znaleźć m.in. pompa, filtry, narzędzia czyszczące, chemia basenowa oraz pokrywa na zbiornik. Przy dużych basenach dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w drabinkę.

You may also like

Leave a Comment