Beton kolorowy – inspiracje dla architektów

by Karol
0 comment

Beton kolorowy to materiał, który coraz częściej wykorzystywany jest przez architektów wnętrz. Wystarczy zastosować barwniki do betonu, aby urozmaicić kolorystycznie jednolitą barwę tradycyjnego betonu. Co ciekawe, kolorowy beton z powodzeniem można stosować zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Czym jest beton kolorowy?

Główna definicja betonu mówi, że jest to kompozyt, który powstaje na skutek zmieszania spoiwa, wypełniaczy oraz wody. Jest to jeden z najczęściej stosowanych materiałów budowlanych, jeśli chodzi o współczesne budownictwo.

Beton kolorowy to nic innego, jak tradycyjny beton z domieszką różnego rodzaju barwników. To produkt, który powoli zyskuje na popularności i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dla inwestorów indywidualnych bardzo ważne jest, by zachować wysoką wytrzymałość produktu, a jednocześnie – jego niesamowite walory estetyczne.

Beton kolorowy cieszy się dużą popularnością ze względu na to, że jego konserwacja jest łatwa i nie wymaga skomplikowanych narzędzi. Prace z jego wykorzystaniem można prowadzić bardzo szybko przy jednoczesnym zachowaniu w porządku na placu budowy.

Do czego można wykorzystać beton kolorowy?

Nie wszyscy wiedzą, że beton kolorowy, który dokładnie opisany jest na stronie internetowej gorazdze.pl/pl/betoniarnia-krakow, coraz częściej spotkać można w przestrzeniach miejskich. Wykonuje się z niego różnego rodzaju chodniki i deptaki miejskie, które swoją niestandardową kolorystyką wprowadzają do otoczenia dużo życia i koloru. Beton barwiony może być również wykorzystywany przy tworzeniu podjazdów i placy parkingowych. Coraz częściej architekci decydują się na wykorzystanie go przy projektowaniu dróg lokalnych, ścieżek oraz elementów małej architektury.

Jeśli chodzi o miejskie przestrzenie, beton kolorowy uznawany jest za doskonałą alternatywę dla kostki brukowej, kostki granitowej, a także asfaltu.

Beton kolorowy we wnętrzach

Beton kolorowy we wnętrzach może być wykorzystywany wszędzie tam, gdzie tradycyjny beton. Pojawić się może na ścianie, suficie, a nawet podłodze. Wykorzystuje go także przy produkcji takich elementów wyposażenia wnętrza jak donice, blaty i inne elementy dekoracyjne. Kolorowy beton coraz częściej wykorzystuje się przy aranżacji nowoczesnych wnętrz w stylu industrialnych.

Powierzchnie betonowe nie bez powodu cieszą się tak dużą popularnością – wytrzymują o wiele więcej niż panele, farba bądź też płytki ceramiczne. Zawsze można też przemalować je według własnego uznania, w kilka chwil całkowicie odmieniając charakter wnętrza.

Barwniki do betonu i nie tylko

Wystarczy zastosować barwniki do betonu, aby całkowicie odmienić charakter betonowej powierzchni. Co ciekawe, barwniki te równie dobrze można wykorzystać do barwienia tynków, zapraw, farb, mas szpachlowych oraz tworzyw sztucznych. Ich właściwości umożliwiają stosowanie na zewnątrz – barwniki do betonu nadają barwionej substancji odporność na promieniowanie UV, które po pewnym czasie może doprowadzić do stopniowego blaknięcia barwionego materiału.

You may also like

Leave a Comment