Biurko elektryczne nawymiar – jak je skonfigurować?

by Karol
0 comment

Przygotowane
pod indywidualne potrzeby biurko elektryczne to najlepsze, co może
spotkać osobę codziennie pracującą przed komputerem. Jego zakup
jest sporą inwestycją, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć każdy
element: od blatu, przez stelaż, po dodatki. Jak skonfigurować
biurko elektryczne, by stworzyć ponadczasowe, ergonomiczne i stylowe
stanowisko pracy?

Biurko elektryczne na wymiar – jak je skonfigurować?

Przygotowane pod indywidualne potrzeby biurko elektryczne to najlepsze, co może spotkać osobę codziennie pracującą przed komputerem. Jego zakup jest sporą inwestycją, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć każdy element: od blatu, przez stelaż, po dodatki. Jak skonfigurować biurko elektryczne, by stworzyć ponadczasowe, ergonomiczne i stylowe stanowisko pracy?

Zacznij od znalezienia zaufanego producenta

Wybierz firmę z udokumentowanym doświadczeniem w sprzedaży personalizowanych biurek. O jakości wiele mówi okres udzielonej gwarancji. 2 lata to zdecydowanie za mało. Firma pewna solidności swojego produktu nie waha się rozszerzyć ochrony do około 10 lat. Pamiętaj, że producenci często mają większe (a czasem nawet nieograniczone) możliwości w zakresie indywidualizacji mebli niż firmy, które zlecają produkcję zewnętrznym podmiotom. Własna produkcja na ogół wiąże się z lepszą ceną i szybszą realizacją.

Na wybór wykonawcy istotny wpływ będą miały Twoje wymagania. Nie każdy producent będzie w stanie stworzyć np. tak duże biurko elektryczne, jak sobie zaplanowałeś – zwłaszcza, gdy nietypowe wymiary mają iść w parze z niestandardowymi rozwiązaniami. Dlatego postaraj się dokładnie sprecyzować swoje potrzeby w zakresie wymiarów, designu, dodatkowego wyposażenia, funkcjonalności itp. Następnie dokonaj selekcji producentów. Przejrzyj oferty, porównaj ceny i wybierz firmę, której asortyment najlepiej wpisuje się w Twoje oczekiwania.

Skonfiguruj blat biurka elektrycznego

Konfigurując blat biurka elektrycznego, będziesz musiał zadecydować o jego wielkości (szerokości i głębokości), materiale oraz kolorystyce.

Wielkość blatu

Aby dobrze dopasować rozmiar blatu, wymierz miejsce przeznaczone pod biurko i zastanów się, ile przestrzeni potrzebujesz, by ulokować na nim wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria. Powinny zostać ergonomicznie rozmieszczone, a nie upchane. Im większy blat, tym będzie Ci wygodniej, jedna zbyt duże biurko może przytłoczyć wnętrze i obniżyć funkcjonalność pomieszczenia. Najczęściej spotykane wielkości blatów to:

  • 138 cm / 68 cm,

  • 165 cm / 88 cm,

  • 200 cm / 88 cm,

  • 200 cm / 80 cm,

  • 160 cm / 80 cm.

Jeśli chcesz, żeby Twoje biurko elektryczne miało inne wymiary, nie wahaj się zapytać producenta, co dałoby się w tym temacie zrobić.

Materiał i kolorystyka blatu

Gracze komputerowi, zwolennicy praktycznych rozwiązań oraz wszystkie osoby poszukujące dobrego, a przy tym relatywnie niedrogiego biurka elektrycznego, często wybierają modele gamingowe. Charakteryzują się one minimalistycznym, technicznym designem, łatwością do utrzymania w czystości i wysoką wytrzymałością. Blat biurka gamingowego może być wykonany np. z płyty CDF. Jej ogromną zaletą jest możliwość wycinania różnorodnych kształtów i wykańczania na dowolne kolory. Blat z płyty CDF powinien być odpowiednio gruby i masywny oraz zabezpieczony specjalną powłoką w celu zwiększenia odporności na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Osoby, dla których priorytetowe znaczenie ma reprezentacyjny wygląd biurka, postawią raczej na modele drewniane: z blatem litym dębowym lub na biurko z orzecha amerykańskiego – jednego z najbardziej szlachetnych i eleganckich materiałów. Od gatunku drewna, metody produkcji i wykończenia blatu zależy stylistyka całego mebla, a tym samym jego dopasowanie do konkretnej aranżacji.

Dopasuj elektryczny stelaż do rodzaju blatu

W kwestii doboru stelaża najbezpieczniej zaufać wiedzy i doświadczeniu wykonawcy. Stelaż musi być idealnie dopasowany do rozmiaru i wagi blatu, aby gwarantował odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Do wyboru pozostają m.in. standardowe stelaże 2-sekcyjne, warianty 3-sekcyjne ze zwiększonym zakresem regulacji oraz wersje 4-nożne. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na konstrukcję i maksymalny udźwig stelaża, ale również na zakres regulacji, sposób obsługi oraz dodatkowe udogodnienia, jak system antykolizyjny czy funkcja zapamiętywania ulubionych ustawień. Stelaże do biurek różnią się także designem.

Na koniec dobierz moduły

Zamawiając biurko elektryczne na wymiar, możesz od razu doposażyć go w użyteczne (dla Ciebie) moduły, czyli w rozmaite dodatki zwiększające funkcjonalność. Do wyboru pozostają szuflady o różnym przeznaczeniu, akcesoria do zarządzania okablowaniem, przepusty, oświetlenie LED czy uchwyty. Dzięki modułom, biurko staje się w pełni dopasowane do potrzeb.

You may also like

Leave a Comment