Bogaty wybór grzejników

by Karol
0 comment

Zaawansowane systemy centralnego ogrzewania, jak powszechnie wiadomo, są jednymi z najczęściej stosowanych systemów grzewczych w polskich domach. Najważniejszym elementem owych systemów są grzejniki, które dostępne są w wielu odsłonach.

Podział grzejników ze względu na materiał

Grzejniki łazienkowe Warszawa większość osób dzieli ze względu na materiał, z którego są one wykonane. Wyróżnić można grzejniki stalowe, które mogą pochwalić się dużą różnorodnością jeżeli chodzi o sam wygląd. Największym atutem grzejników tego typu jest to, że można nimi łatwo sterować i, co najważniejsze, w miarę równomiernie oddają ciepło. Stalowe grzejniki bardzo szybko się nagrzewają, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Do wyboru są także aluminiowe grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które dobrze przewodzą ciepło i łatwo jest utrzymać kontrolę nad ich działaniem. Aluminiowe grzejniki mają praktycznie identyczny rozstaw jak starsze kaloryfery, dlatego też bez problemu można dostosować je do każdego mieszkania. Renomowani producenci (np. AG Grzejniki Design) mogą zaoferować także grzejniki żeliwne, które są dość ciężkie i chropowate.


Podział grzejników ze względu na formę

Grzejniki można podzielić także ze względu na formę. Jeszcze kilka lat temu w domach królowały grzejniki członowe, czyli popularne grzejniki żeberkowe. Tego typu grzejniki przystosowane są do połączeń bocznych, ale pamiętać należy o tym, że dzięki specjalnym zestawom przyłączeniowym można podłączyć je także od dołu. Coraz większą popularność zdobywają grzejniki płytowe, czyli tzw. grzejniki panelowe. Dzięki gładkiej powierzchni modele te są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Największym atutem panelowych grzejników jest to, że błyskawicznie się nagrzewają. W łazienkach spotkać można także grzejniki kanałowe, podłogowe i drabinkowe. Jeżeli chodzi o walory estetyczne i użytkowe, to najlepszym wyborem są drabinkowe grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które zazwyczaj wykonane są ze stali.


Podział grzejników ze względu na orientację i przeznaczenie

Jeżeli chodzi o orientację, to można wyróżnić grzejniki poziome i pionowe. Te pierwsze charakteryzują się oczywiście większą szerokością i znacznie mniejszą wysokością. Grzejniki tego typu, jak sama nazwa wskazuje, montuje się w poziomie, na przykład pod parapetem. Grzejniki pionowe wyróżniają się zdecydowanie większą wysokością niż szerokością. Jest to najlepszy wybór dla osób, które potrzebują długich i dość wąskich grzejników.

Biorąc pod uwagę przeznaczenie grzejników, można wyróżnić grzejniki pokojowe i grzejniki łazienkowe Warszawa. Pokojowe grzejniki wykorzystywane są w salonie, sypialni, gabinetach, biurach i pokojach dziecięcych. Modele tego typu można bardzo często znaleźć także w kuchni i korytarzach. Jeżeli chodzi o grzejniki łazienkowe, to dominują przede wszystkim powyżej opisane grzejniki drabinkowe, które bardzo często wyposażone są w dodatkową grzałkę elektryczną.


Podział ze względu na sposób połączenia

Grzejniki można podzielić także ze względu na sposób ich połączenia. Do wyboru są grzejniki z podłączeniem dolnym, grzejniki z podłączeniem bocznym oraz grzejniki z podłączeniem krzyżowym. Nowością na rynku są grzejniki z podłączaniem środkowym, które podłączane są bezpośrednio do instalacji w centralnym punkcie.

You may also like

Leave a Comment