Czego nie może zabraknąć w nowoczesnej łazience…?

by Karol
0 comment

Wyposażenie łazienki to podstawa kwestia w jej użyteczności i funkcjonalności. Zaopatrując się w niezbędne przedmioty, gadżety, spowodujemy, że korzystanie z tego pomieszczenia będzie bezpieczne i przyjemne.

Łazienka to specyficzna przestrzeń, trudna w utrzymaniu pod względem estetyki, praktyczności i czystości, która wymaga bardzo dobrej organizacji przestrzeni i przechowywania wielu drobiazgów. Często też pojawia się problem niewielkiej przestrzeni i niewystarczającego miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Praktyczne i pomocne w utrzymaniu porządku – elementy wyposażenia mogą przybierać formę pięknych gadżetów.

Czasem surowy styl skandynawski, czasem przepych glamour…

Styl w łazience tworzą łazienkowe dodatki i dekoracje. Chociaż może się wydawać, że tak niepozorne, niewielkie elementy nie będą miały większego znaczenia w aranżacji łazienki, jest wręcz odwrotnie. Może to być wyjątkowa grafika, estetyczny czy dekoracyjny pojemnik na szczoteczki do zębów. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest także elegancki , który jest niezbędny w każdej toalecie domowej, publicznej, oraz w zakładach gastronomicznych, obiektach medycznych, czy na basenach – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dozowanie środków czyszczących lub płynów do dezynfekcji.

Dodatki piękne i użyteczne

Dozownik taki, poza dozowaniem mydła, ma także funkcję jego spieniania. są zaprojektowane specjalnie tak, by zarówno napełnianie, jak i pobieranie środka czyszczącego odbywało się szybko i wygodnie, często wyposażone są w fotokomórkowe czujniki ruchu.

Inne niezbędniki łazienkowe to pasujące do siebie mydelniczka oraz kubek na szczoteczki do zębów. Akcesoria łazienkowe są dostępne w przeróżnych kolorach i kształtach, dodatki o intensywnych i soczystych barwach – z pewnością nadadzą wnętrzu odrobiny ekstrawagancji, można też postawić na stonowane, eleganckie kolory.

Dostępne są manualne oraz bezdotykowe, wykonane z metalu lub plastiku, w różnych rozmiarach i pojemnościach a także modelach.

Kolejne przydatne, a czasem niezbędne gadżety to: pojemniki łazienkowe na drobiazgi , pięknie wyeksponowane ręczniki, eleganckie półki na kosmetyki, perfumy, szkatułki  kosze na śmieci, szczotki do toalety, wieszaki na papier toaletowy, mydelniczki, kubki, stojaki do szczoteczek oraz designerskie, , które dobrze prezentują się przy małych umywalkach, na których często nie ma miejsca na postawienie tradycyjnej mydelniczki.

Funkcjonalność ponad wszystko

Bardzo nowoczesne są dozowniki do mydła montowane w blacie, z których wygląda jedynie przycisk i podajnik mydła, można je wykorzystać również do wydzielania substancji dezynfekujących, żelu czy środków do odkażania. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale też przyczyniają się do większego porządku i łatwiejszego utrzymania czystości i higieny. Ponadto, naścienne i przyblatowe pojemniki eliminują problem przypadkowego strącenia, a co za tym idzie – rozbicia. Jeśli chcemy, aby łazienka wyróżniała się smakiem i stylem, ważne, aby wybrać produkty z tej samej serii, co reszta wyposażenia, lub dopasowujmy różne przedmioty w taki sposób, aby tworzyły spójną całość. Wówczas podkreślimy ciekawą aranżację łazienki, gdyż dodatki do łazienki powinny ją uzupełniać, a nie tworzyć wrażenie przepełnienia, czy bałaganu. Nie zapominajmy, że na łazienkę, tak jak na inne pomieszczenia w domu, należy spojrzeć całościowo. Ciekawym i klimatycznym dopełnieniem klimatu, będzie kilka świec zapachowych, które sprawią, że w łazience zapanuje wyjątkowy nastrój.

You may also like

Leave a Comment