Dekoracyjny cement na ścianie i podłodze we wnętrzu

by Karol
0 comment

Inwestorzy chętnie decydują się na wykończenie wnętrz designerskim betonem. Produktem, który wpisuje się w ten trend jest weberfloor mikrocement. Z jego pomocą możemy stworzyć cienką warstwę dekoracyjną imitującą beton. Co jeszcze warto wiedzieć o nowym rozwiązaniu Webera?

Utożsamiana z powszechni dostępnym betonem niejednolita szarość o wielu odcieniach wpisała się niezwykle silnie w otaczającą nas rzeczywistość. Przez beton architektoniczny postrzega się mieszankę stosowaną we współczesnym wnętrzarskim designie. Pokrywa się nią miejsca konstrukcji eksponowane w danym pomieszczeniu lub po prostu aplikuje na dowolnej powierzchni, która nie będzie już kryta niczym innym. Z resztą, architektoniczny beton spotykamy też jako komponent znajdującej się na zewnątrz elewacji nowego budynku. 

Artystyczny beton spotykamy więc we wnętrzu industrialnego biura, smacznej restauracji, czy w nastrojowym kinie. Na pierwszy rzut oka takie rozwiązanie sprawia ciężkie wrażenie, szczególnie umieszczone we wnętrzu, ale po chwili stwierdzamy, że imitacja betonu na ogół doskonale komponuje się w salonie, kuchni lub też sypialni. 

Chcąc uzyskać we wnętrzu szeroką pulę niepowtarzalnych rozwiązań imitujących beton dekoracyjny, stworzono produkt weberfloor mikrocement. Charakteryzuje go możliwość stworzenia szerokiej gali bezdylatacyjnych, dekoracyjnych, cienkowarstwowych powłok dla dowolnego pomieszczenia. Produkt Webera ułatwia transformację tradycyjnego wnętrza w nowoczesny loft. Powstająca za sprawą mikrocementu powierzchnia tworzy oryginalną kolorystycznie przestrzeń ściany lub przestrzeń podłogi. W hołdzie dla wszechobecnego betonu, wyraźnie dostrzegamy na niej ślady obróbki. 

weberfloor mikrocement daje możliwość dowolnego stworzenia powierzchni podłogi lub ściany, ale warto pamiętać, że jest też po aplikacji odporny na ścieranie, wodę oraz promieniowanie UV. Weberowy mikrocement cechuje również świetna elastyczność. Produkt z łatwością można zastosować na posadzce ogrzewania podłogowego.

Wykorzystanie imitacji betonu dekoracyjnego we wnętrzach pomieszczeń jest popularnym i atrakcyjnym rozwiązaniem,. Wiąże się z ogromnymi możliwościami uzyskania odpowiedniego efektu wykończenia przegród. Produkt Webera stwarza nieograniczone możliwości indywidualnego barwienia powierzchni. Dostępny jest jako sucha, drobnoziarnista mieszanka mająca biały lub jasnoszary, czy też ciemnoszary kolor bazowy. Mikrocement nadaje się do barwienia płynną pastą pigmentową. Pomaga to wydobyć w finalnym efekcie niepowtarzalną formę.

You may also like

Leave a Comment