Dlaczego meble na wymiar tak dobrze sprawdzają się w kuchni?

by Karol
0 comment

Kuchnia to pomieszczenie, do którego często decydujemy się na zakup mebli na wymiar. To dobre rozwiązanie, zwłaszcza dlatego, że kuchnia jest często inwestycją na lata. Warto więc zadbać o to, aby jak najlepiej nam służyła.

Przestrzeń robocza

Kuchnia to pomieszczenie, w którym aż roi się od rozmaitych sprzętów. Musimy zmieścić tam przede wszystkim piekarnik, płytę indukcyjną lub gazową, zlewozmywak, a dziś niemalże standardem jest już zmywarka oraz mikrofalówka. Liczbę rzeczy, koniecznych w kuchni, można wymieniać bez końca.

Musimy pamiętać, że tych sprzętów nie wystarczy jedynie zmieścić w kuchni, ale przede wszystkim muszą one być funkcjonalne. W związku z tym warto zainwestować w kuchnię na wymiar, przy której projektant pomoże nam dopasować jej elementy w taki sposób, aby do naszej dyspozycji była odpowiednia przestrzeń robocza. W przeciwnym razie może się zdarzyć, że za każdym razem zabraknie nam blatu do gotowania lub części nigdy nie wykorzystamy, tracąc miejsce, które mogłoby zostać lepiej zagospodarowane.

Przechowywanie

Talerze, szklanki, sztućce, pojemniki, miski, toster, mikser, blender etc. Tutaj też wymieniać można sporo. Kuchnie przygotowywane na wymiar pomogą nam ogarnąć się w tym całym chaosie. W jaki sposób? Oferując całą gamę rozwiązań do przechowywania.

Mowa m.in. o specjalnych szafkach na garnki, które ułatwią nam ich przechowywanie oraz szybki dostęp. A także szufladach, gdzie w prosty sposób poukładamy produkty żywnościowe. Niegdyś, przy modułach narożnych, trzeba się było mocno nagimnastykować, aby sięgnąć po coś, co leżało na samym końcu. Teraz rozwiązaniem są kosze, które wysuwają się razem z drzwiami.

Dopasowanie

Meble na wymiar są tak naprawdę wyjściem z każdej sytuacji. Zwłaszcza wtedy, kiedy mamy nietypowy kształt kuchni. Zaprojektowane bezpośrednio pod dane pomieszczenie zapewnią możliwie jak najbardziej wygodny i ergonomiczny układ, sprawiając, że codzienne gotowanie nie będzie nas przyprawiało o białą gorączkę.

Opracowanie artykułu przy współpracy z firmą Meble Grochowina Studio.

You may also like

Leave a Comment