Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej dezynsekcji?

by Karol
0 comment

Pojawienie się insektów w mieszkaniu oznacza poważny problem. Owady zagnieżdżają się w różnych zakamarkach i szybko się rozmnażają. Na skutek tego w krótkim czasie zasiedlają cały dom. Wyeliminowanie ich nie należy do łatwych zadań, zwłaszcza że nie zawsze wiadomo, gdzie ich szukać i jakie metody zastosować. To tylko dwa z wielu powodów, które powinny skłonić do znalezienia profesjonalnej pomocy.

Kiedy warto skorzystać z dezynsekcji?

Insekty stanowią naturalną część otoczenia człowieka, osiedlając się w nim z uwagi na warunki sprzyjające ich rozwojowi. Szczególnie ważna jest dla nich obfitość pożywienia, którego ludzie dostarczają w nadmiarze.

Dla karaluchów, prusaków, mrówek faraona czy moli domowe kuchnie, łazienki, spiżarnie i szafy są prawdziwym kulinarnym rajem. Z kolei insekty takie jak pchły czy pluskwy korzystają z dobrodziejstw ludzkiego ciała, żywiąc się krwią.

Im większy bałagan panuje w domu, im więcej znajduje się w nim resztek produktów spożywczych czy zapasów w spiżarniach, tym chętniej pojawią się nieproszeni goście.

Insekty cechują się tym, że są bardzo plenne i zdolne do przetrwania w każdych warunkach. Dlatego zwykle nie mija dużo czasu od chwili pojawienia się pierwszego osobnika do zasiedlenia domu przez całą populację.

Innym problemem, jaki wiąże się z insektami, jest zakładanie przez nie gniazd w trudno dostępnych miejscach. Pluskwy gnieżdżą się w szczelinach tapicerowanych kanap. Karaluchy wchodzą do szczelin i otworów przy instalacjach, a mrówki faraona osiedlają się pod lodówką.

Insekty mieszkają pod tapetami, listwami podłogowymi, w szczelinach obok gniazdek elektrycznych. Aby je znaleźć i wyeksmitować, trzeba wiedzieć, gdzie szukać. Taką wiedzę i umiejętności ma jedynie profesjonalna firma dezynsekcyjna.

Zalety profesjonalnej dezynsekcji

Profesjonalna dezynsekcja w bloku mieszkalnym znacznie różni się od samodzielnej walki z insektami za pomocą domowych sposobów. Z pewnością są one mało efektywne i chociaż stosuje się je od lat, usuwają tylko pojedyncze owady, a nie całe kolonie.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne sposoby przeprowadzania dezynsekcji? Przemawiają za tym przynajmniej trzy powody.

Odpowiednie przygotowanie

Każda firma dezynsekcyjna dysponuje nie tylko doświadczeniem w walce z insektami, ale też odpowiednim wyposażeniem. Pracownicy są przygotowani na każdą sytuację, dysponując strojem ochronnym, urządzeniami oraz preparatami do dezynsekcji.

Dzięki temu nie muszą inwestować w kolejne produkty, aby sprawnie rozpylić mgłę ULV czy rozłożyć żel. Przygotowanie dotyczy również wiedzy merytorycznej zarówno o samych owadach i ich upodobaniach, jak i o tym, co je eksterminuje.

Wybór odpowiedniej metody

Chociaż wiele osób zna domowe sposoby przeprowadzania dezynsekcji, to wiadomo, że nie są one wystarczająco skuteczne. Zazwyczaj amatorska walka z karaluchami czy pluskwami kończy się na wielu próbach z wątpliwym efektem.

Rozkładanie aromatycznych ziół, mycie powierzchni octem czy wieszanie płytek odstraszających insekty to działania doraźne. Profesjonalna firma dezynsekcyjna znacznie lepiej rozpozna problem i dobierze do niego skuteczną metodę. Efekt jest taki, że często wystarczy jeden zabieg, aby nieproszeni goście wynieśli się na dobre.

Lepsza skuteczność

Naturalną konsekwencją zastosowania odpowiedniej metody przez profesjonalistów jest też jej wysoka skuteczność.

Fachowcy nie tylko wiedzą, jak przeprowadzić dezynsekcję, ale też mają dostęp do urządzeń i preparatów chemicznych nieosiągalnych dla większości ich klientów. Przykładem jest chociażby przemysłowy dwutlenek węgla stosowany w metodzie wymrażania.

Kto może wykonać profesjonalną dezynsekcję?

Profesjonalne eliminowanie insektów z mieszkań w blokach czy z domów jednorodzinnych wymaga wiedzy, umiejętności i wyposażenia. Dlatego zajmują się tym firmy świadczące usługi dla ludności, zarejestrowane jako podmioty gospodarcze.

W Warszawie jest dostępna usługa dezynsekcji DezStop – firmy, która od lat działa w branży DDD, stosując bezpieczne i ekologiczne, a zarazem sprawdzone metody walki ze szkodnikami.

You may also like

Leave a Comment