Dofinansowanie z PFRON ułatwi Ci opiekę nad rodzicem

by Karol
0 comment

Opieka nad chorą matką lub ojcem to nie lada wyzwanie – szczególnie, jeśli bliska osoba ma trudności z samodzielnym pokonywaniem schodów. Transport osoby starszej w domu jednorodzinnym lub bloku może być jednak łatwiejszy, jeśli zlikwidujesz bariery architektoniczne, korzystając z dotacji PFRON. Zobacz, na co możesz przeznaczyć dofinansowanie!

Jak otrzymać dofinansowanie dla niepełnosprawnych?

Finansowe wsparcie przysługuje osobom z orzeczeniem o niepełnosprawności, które chcą usunąć przeszkody utrudniające samodzielne poruszanie się w obrębie mieszkania lub domu. Aby otrzymać dofinansowanie z PFRON, należy skompletować dokumenty i złożyć je w PCPR-ze, MOPS-ie lub MOPR-ze odpowiednim do miejsca zamieszkania.

Dofinansowanie na platformę schodową, krzesełko dla seniora lub windę domową Stiltz obniży koszty zakupu i montażu windy nawet o 95%. Warto aplikować o dotację właśnie teraz – na początku roku, ponieważ kolejność złożenia wniosków może zaważyć na przyznaniu pomocy dla niepełnosprawnych.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie z PFRON?

Wybór urządzenia, które ułatwi Ci opiekę nad chorą matką lub ojcem powinien zależeć od wielu czynników. Przede wszystkim jednak od tego, czy bliska osoba ma tylko problem z pokonywaniem schodów, czy też porusza się na wózku inwalidzkim.

1. Krzesełko schodowe

W pierwszym przypadku rozważ założenie taniego krzesełka schodowego dla seniora. Montujemy je zarówno w domu, jak i w bloku – wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Krzesło ruchome na schody pozwoli osobie starszej na samodzielne przemieszczanie się pomiędzy piętrami w wygodnej pozycji siedzącej. Dzięki niemu nie będziesz musiał nigdy więcej przenosić chorej matki na rękach, ryzykując upadkiem ze schodów lub urazem kręgosłupa.

2. Platforma schodowa

Jeżeli schorowany rodzic porusza się na wózku inwalidzkim, wygodniejszym rozwiązaniem będzie platforma przyschodowa, która – podobnie jak krzesełko – przesuwa się nad stopniami. To idealna winda dla osoby starszej w domu jednorodzinnym, ale także w bloku. Pozwoli Ci przetransportować seniora po schodach bez wysiłku – razem z wózkiem inwalidzkim. Osoba niepełnosprawna może też samodzielnie korzystać z dźwigu, ponieważ jego obsługa jest bardzo łatwa.

Duża winda na schody jest droższa niż krzesło dla seniora, lecz możesz znacząco obniżyć koszty montażu, korzystając z dofinansowania na platformę schodową. Jeśli jesteś zainteresowany jej założeniem, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Pracownicy Wind Schodowych bezpłatnie ocenią, czy specyfika Twoich schodów pozwoli na zainstalowanie platformy przyschodowej.

3. Winda domowa Stiltz

Dofinansowanie z PFRON możesz przeznaczyć także na komfortową, rodzinną windę domową. Z modelu Stiltz TRIO mogą korzystać jednocześnie aż 3 osoby lub niepełnosprawny senior na wózku inwalidzkim wraz z opiekunem.

Jest to najbardziej uniwersalna winda dla osoby starszej w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu dwupoziomowym. Pozwala m.in. na transportowanie pomiędzy piętrami osoby mającej trudności w pokonywaniu schodów lub poruszającej się przy pomocy chodzika. Zakup windy Stiltz Trio ułatwi Ci opiekę nad chorą matką i jednocześnie zapewni nowy, komfortowy środek transportu dla całej rodziny.

Jak jeszcze obniżyć koszt likwidacji barier w domu?

Chcesz zapewnić swoim rodzicom bezpieczeństwo, ale brak orzeczenia o niepełnosprawności sprawia, że nie masz szans na uzyskanie dofinansowania PFRON? Nic straconego! Skontaktuj się z konsultantami z Wind Schodowych i dowiedz się, co możemy zrobić, żeby obniżyć koszty montażu.

Napisz do nas lub zadzwoń już teraz i zdobądź wymarzone urządzenie w atrakcyjnej cenie, która obowiązuje tylko w pierwszym kwartale.

Czekamy na Twój telefon pod numerami: +48 606 686 002,+48 692 44 94 74 i +48 698 132 056. Możesz też do nas napisać na adres: info@windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl

You may also like

Leave a Comment