Druk na płótnie vs malarstwo olejne

by Karol
0 comment

Poszukiwania oryginalnych elementów do wystroju wnętrz często bywają trudne. Jedną z najchętniej wybieranych propozycji są wszelkiego rodzaju obrazy. Istnieje przekonanie, że tylko autentyczne prace artystów będą jedyne w swoim rodzaju, jednak postępy technologiczne umożliwiają nam wiele innych opcji.

Wybierając kawałek sztuki do swojego domu warto znać różnice między obrazami olejnymi, a techniką druku na płótnie. Kilka faktów na temat obu wariantów może pomóc w wyborze wymarzonej ozdoby ściennej.

Malarstwo olejne a druk na płótnie – aspekty techniczne

Czym zatem różnią się obie techniki i jak te odmienności wpływają chociażby na efekt końcowy? W przypadku chęci nabycia obrazu podstawową różnicę zobaczymy w cenie. Obrazy olejne są z reguły kosztowną inwestycją, z resztą nie bez podstaw. Do ich wykonania artysta musi kupić potrzebne materiały takie jak płótno, grunt malarski, dobrej jakości farby, pędzle itp. Wszystkie artykuły są bardzo drogie, ale za to długotrwałe. Poza tym należy dodać czas poświęcony na namalowanie obrazu oraz warsztat malarza. W rezultacie otrzymujemy oryginalną ozdobę o wysokich walorach artystycznych i dużej wartości pieniężnej.

Sprawa ma się nieco inaczej w przypadku druku na płótnie. Ceny są bardzo przystępne, więc praktycznie każdy może sobie na to pozwolić. Obrazy drukowane są zazwyczaj bardzo dobrej jakości, nawet pomimo niedużej wartości. Do ich wykonania używa się profesjonalnego sprzętu i specjalnego płótna fotograficznego.

Personalizacja obrazów

Poza podstawowymi różnicami natury technicznej wyłania się kolejny aspekt, czyli personalizacja. Zamawiając konkretny obraz olejny u malarza należy wziąć pod uwagę nieoczekiwane efekty końcowe. Artysta tworzy według swojej wizji, więc nie będziemy mieć wpływu na rezultaty. Z kolei w przypadku skończonych już dzieł, nasza możliwość wyboru jest mocno ograniczona. 

Obrazy drukowane na płótnie cechuje ogromna możliwość dopasowywania wzorów do preferencji. Ozdobą naścienną może być prawie każde dzieło, włącznie ze zdjęciami zrobionymi przez Ciebie. Dzięki temu możesz poczuć się jak artysta w swoim domu. Jeśli marzysz o reprodukcji Mona Lisy lub Narodzin Wenus, jest to również wykonalne. 

Obrazy w Twoim domu

Personalizowane obrazy dają nam możliwość uzyskania wymarzonego charakteru wnętrza. Zamiast szukać druków dobrze znanych z katalogów sklepów meblowych, warto rozejrzeć się za alternatywnym rozwiązaniem. Wyrażanie osobowości przez indywidualnie dopasowane ozdoby może być korzystne zarówno dla efektu końcowego, jak też dla mieszkańców. Każdy przecież lubi mieć w otoczeniu coś ładnego lub sentymentalnego. W poszukiwaniu pomocnych inspiracji zajrzyj pod link:https://www.galeriadruku.com.pl/foto-blog/category/dom/.

You may also like

Leave a Comment