Jeśli w ciągu dnia męczy cię uporczywy ból głowy, non stop ziewasz, a twoja koncentracja spadła do poziomu podłogi, oznacza to konieczność pójścia na drzemkę. Ile powinna trwać taka drzemka w ciągu dnia, a także, z jakiego powodu jest ona tak ważna? Co konkretnie daje taki zdrowy sen w ciągu dnia?
Dlaczego drzemka w ciągu dnia jest tak ważna?
Chcąc zrozumieć, ile powinna trwać drzemka, najpierw trzeba się dowiedzieć tego, dlaczego jest ona w ogóle tak ważna. Z jakiego powodu to, że szukamy w ciągu dnia łóżka, żeby się na nim położyć, jest dla naszego ciała tak istotne?
Jak się okazuje, nawet krótka drzemka znacznie lepiej pobudza nasze ciało niż nawet najmocniejsza kawa czy też napój energetyczny. Oprócz dodatkowego zastrzyku energii, drzemka przyczynia się do znacznej redukcji potrzebnego w ciągu doby snu, a także zauważalnie wpływa na lepsze zapamiętywanie, przyswajanie wiedzy, czy też na koncentrację oraz uwagę. Dodatkowo drzemka zmniejsza ryzyko powstawania chorób serca, cukrzycy, a także skutecznie redukuje stres oraz zmniejsza ryzyko depresji.
Jak powinna wyglądać drzemka w ciągu dnia?
Jak zatem widać po powyższym opisie, drzemka w ciągu dnia to naprawdę niezwykle istotna dla całego ciała sprawa. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, po pierwsze ile taka drzemka powinna trwać, a po drugie, jak się do niej przygotować.
Jak się okazuje dobra, regenerująca i mająca ogromnie pozytywny wpływ na całe ciało drzemka nie musi być wcale długa, jak się może wydawać. Okazuje się, że zaledwie kilka do kilkunastu minut snu jest w stanie przynieść niezwykle pozytywne efekty.
To, co jednak jest bardzo ważne, to aby do takiej drzemki odpowiednio się przygotować. Jeśli chce się wycisnąć z niej możliwie jak najwięcej korzyści, drzemka powinna się odbyć odpowiednim miejscu i czasie. Do efektywnej drzemki z pewnością nie są polecane kiepskiej jakości kanapy, czy też przypadkowe fotele, lecz dobrej jakości materace, które używane są w czasie snu. Po drugie, niezwykle ważne jest to, o której godzinie pójdzie się na drzemkę. Najlepiej położyć się na nią mniej więcej w środku naszej codziennej aktywności. Czyli jeśli ktoś wstaje o 6 rano, a spać się kładzie o 22, to najlepszym momentem na taką drzemkę będzie godzina 12-13.
Czy warto chodzić na drzemki?
Drzemki często uważane są za przejaw lenistwa, złego wychowania czy też niewłaściwego zachowania. Nic bardziej mylnego, ponieważ drzemka wcale nie musi trwać długo, a może przynieść bardzo pozytywne skutki dla całego ciała. Dlatego też, jeśli tylko w ciągu dnia złapie nas senność i zaczniemy intensywnie ziewać to, zamiast iść na kawę, o wiele lepiej będzie położyć się na kilka minut spać.
Dobrej jakości materace, dedykowane krótkim i dłuższym drzemkom dostępne na stronie https://drmaterac.pl/pl/