FOTOROLETY we współczesnych aranżacjach wnętrz

by Karol
0 comment

Roleta w oknie nie musi być nudną zasłoną w jednolitym, monotonnym kolorze. Przyszedł czas na nowatorskie rozwiązanie, jakim są fotorolety. Prosty, nieskomplikowany mechanizm w połączeniu z efektownym zdjęciem lub rysunkiem nada wnętrzom nowoczesnego szyku w pełnej palecie barw. Rolety okienne z nadrukiem to nowy wymiar stylizacji pomieszczeń, który z powodzeniem można stosować we współczesnych, modnych aranżacjach. Mnogość tematów, które można przedstawić w tak atrakcyjny i funkcjonalny sposób, dzieli fotorolety na te przeznaczone do salonu, sypialni dziecka a nawet kuchni. Z czego wykonane są fotorolety? Jak dobrać odpowiedni wzór, aby pasował do wybranego wnętrza?

Jak zbudowana jest fotoroleta?

Ten elegancki i funkcjonalny dodatek do wystroju domu może być wykonany z dwóch rodzajów tkaniny:

  • – przepuszczającej światło, która rozprasza promienie słoneczne,
  • – nieprzepuszczającej światła, która w całości zaciemnia pomieszczenie.

Ponad to fotoroleta może być zbudowana dwojako. Wyróżniamy

  • – rolety z nadrukiem zamykane w kasecie wykonanej z aluminium, które są wyposażone w boczne prowadnice. Takie rozwiązanie umożliwia całkowite zasłonięcie okna bez prześwitu na krawędziach tkaniny.
  • – fotorolety wolnowiszące, które nie posiadają zabudowy.

Obydwa te rodzaje konstrukcji dają odmienne efekty wizualne. Podczas gdy fotorolety w kasecie dają wrażenie realistycznego obrazu znajdującego się zaraz za oknem, te wolnowiszące całkowicie zasłaniają okno, integrując się z otoczeniem. Dodatkowym atutem obydwu rozwiązań jest łatwość montażu oraz demontażu.

Fotorolety – rolety okienne z nadrukiem

Szeroki wybór wzorów fotorolet daje nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego domu. Dzięki swojej dekoracyjności znajdują one zastosowanie w salonie, w pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, w sypialni damskiej, w łazience oraz kuchni. W zależności od wybranej grafiki, można do aranżacji wprowadzić przestrzeń, spokój, dynamikę lub nadać wnętrzu określoną stylizację wpisującą się we współczesne kanony modnych wystrojów wnętrz typu: Nowy York, skandi, industrial… Grafiki z fototapetami, które przedstawiają pełnowymiarowe kadry zdjęć, kompozycje abstrakcyjne, kreskówki z bajek, martwe natury, akwarele to tylko nieliczne przykłady wyrazu autentycznej pasji tworzenia niepowtarzalnych dekorów. Efekt realistycznego obrazu został uzyskany dzięki wysokiej rozdzielczości druku. Trwałe i nasycone barwy ożywią każde pomieszczenie, w którym znajdzie się roleta okienna z nadrukiem.

Fotorolety do salonu

Salon to największe wnętrze w domu, które pełni rolę reprezentacyjną oraz rekreacyjną. Niewielki salon to świetne miejsce na fotoroletę przedstawiającą realistyczne pejzaż przedstawiający góry, jeziora, łąki, lasy, drogi, nadmorskie lub skandynawskie krainy. Szeroki kadr wprowadzi do salonu przestrzeń, świeży powiem naturalnego piękna, sprawi, że w salonie poczujemy się niemal tak dobrze jak na łonie natury. Dla osób lubiących sztukę w każdym możliwym wymiarze świetnym rozwiązaniem będzie fotoroleta przedstawiająca pastelowe lub abstrakcyjne obrazy.

Fotorolety dla dzieci – które będą odpowiednie?

Wybór odpowiedniej rolety z nadrukiem do pokoju dziecięcego  zależy od wieku dziecka oraz jego zainteresowań. Małe dzieci, które jeszcze nie zdążyły wyrobić sobie gustu, zdane są na wybór rodziców. W pokoiku dziecięcym na oknach mogą pojawić się bajkowe postacie, kreskówki, pastelowe obrazki przedstawiające kwiaty, zamki i uśmiechnięte zwierzątka. Baloniki i serduszka ucieszą oko malutkiego dziecka, lecz mogą nie sprawdzić się w pokoju starszego chłopca czy dziewczynki. Oboje mogą mieć inne zainteresowania i upodobania kolorystyczne, które będę miały istotny wpływ na wybór fotorolety.

Fotoroleta w kuchni – którą wybrać?

Kuchenne motywy zdobnicze opierają się na elementach takich jak owoce, warzywa, kolorowe przyprawy, zioła uwiecznione w realistycznych, otwartych kadrach. Aromatyczna kawa, anyż, soczyste cytrusy sprawiają, że w kuchni po prostu chce się jeść. Plakatowe motywy ułożone w rytmiczne wzory to druga opcja idealnej fotorolety do kuchni. Rysunkowi lub malunki przedstawiające wyśmienite smakołyki zaostrzą apetyt i będą wesołym dodatkiem do nowoczesnego wnętrza.

Fotoroleta do sypialni dopasowana do Twojego stylu.

Podczas wyboru odpowiedniej rolety z nadrukiem kieruj się swoim gustem. Przed Tobą pełen wachlarz możliwości, zatem wybierz to coś, co sprawi, że poczujesz się jak u siebie. Pełnowymiarowe pejzaże przedstawiające piękno natury, kadry uwieczniające miejskie przestrzenie znanych miast: Paryż, Nowy York, Wenecja mogą być w zasięgu twojej ręki. Niestety, we współczesnej rzeczywistości, która przytłacza powagą sytuacji, podróże zostały mocno ograniczone. Warto w swojej sypialni zawiesić taką fotoroletę, która sprawi, że rzeczywistość stanie się znów kolorowa, a podróże znów staną się możliwe, choćby w snach. Jeśli sztuka jest Ci bliska, wybierz fantazyjne motywy przedstawiające dynamiczną geometrię, pełen swobody streetart lub ożywczy op-art. Dla osób subtelnych, zwłaszcza dla kobiet, odpowiednie będą  motywy kwiatowe, lekkie lub te bardziej wyraziste, które odznaczają się harmonią i ekspresją twórczą.

Gdzie można kupić fotorolety – rolety okienne z nadrukiem?

Jednym z pierwszych producentów fotorolet w Polsce jest firma Surprint, która wprowadziła do swojej oferty rolety okienne z nadrukiem już ponad 8 lat temu. W sklepie internetowym firmy znajdziemy fotorolety w tysiącach wzorów, a rozmiar oraz pozostałe parametry można dostosować do własnych potrzeb. Spersonalizowane rolety okienne będą nie tylko spełniały swoją funkcję użyteczną jaką jest osłona okna, ale również staną się niebanalną dekoracją wnętrz I znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu.

https://www.surprint.pl/

https://www.surprint.pl/fotorolety

You may also like

Leave a Comment