Gdzie umieścić kosz na pranie?

by Karol
0 comment

Kosz na pranie to niezbędny dodatek, który znajduje się niemal w każdej łazience. Jest praktyczny, a przy tym ułatwia utrzymanie porządku w pomieszczeniu. Jaki kosz na brudną bieliznę wybrać? I gdzie umieścić kosz na pranie?

Gdzie najlepiej ustawić kosz na brudną bieliznę?

Pranie to obowiązkowa czynność domowa, którą należy wykonać, niezależnie od tego, czy mamy na to ochotę, czy nie. Im więcej domowników, tym częstsze pranie. Aby ułatwić sobie pranie, warto wygospodarować miejsce, w którym zbierasz brudne pranie, a następnie wrzucasz do pralki. Tutaj niezbędny okaże się kosz na pranie, w którym będziesz zbierać wszystkie brudne ubrania. Pozwoli Ci to lepiej się zorganizować. Kosze mają różną wielkość, więc bez problemu dobierzesz model, odpowiadający twoim potrzebom, a jednocześnie pasujący do wystroju wnętrza. Gdzie umieścić kosz na pralkę? To zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia. Im większa łazienka, tym większe pole do popisu. W dużym pomieszczeniu możesz umieścić kosz niedaleko pralki i traktować go jako dodatek do wnętrza. Tym bardziej że w sklepach dostaniesz niezwykle estetyczne modele np. z bambusa, które zachwyca swoją estetyką. Nikt nie przejdzie obok nich obojętnie! W małej łazience najważniejsza jest wygoda. Warto postawić kosz pod umywalką, o ile masz tam miejsce. Możesz wykorzystać również wolną przestrzeń np. między szafką a ścianą, a także pralką a brodzikiem. Niektórzy trzymają kosz na pranie w sypialni. Przed spaniem właśnie tam wrzucają ubrania. To również praktyczne rozwiązanie!

Gdzie umieścić kosz przy zabudowie?

Nieco inaczej wygląda kwestia umieszczenia kosza w zabudowanej łazience. Tutaj musisz zaplanować już na etapie projektowania pomieszczenia i wyboru mebli. Jeśli zrobisz to odpowiednio, to naprawdę będzie to praktyczne rozwiązanie! Wygodny kosz na brudną bieliznę powinien znajdować się jak najbliżej pralki, bo będzie Ci łatwiej przekładać rzeczy z kosza do pralki. Co ważne, masz tu do wyboru kilka rodzajów pojemników do zabudowy.

  • kosz na bieliznę do zabudowy wysuwany — kosz jest metalowy i jest on przymocowany do frontu szafy. Możesz wybrać dowolną głębokość oraz szerokość,
  • kosz na pranie do zabudowy uchylny — sprawdzi się w przypadku niewielkich łazienek. Aby z niego skorzystać, należy uchylić szafkę,
  • kosz na pranie do zabudowy materiałowy — dość ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie lekkiego, mobilnego kosza materiałowego w wąskiej szafce,
  • szafka na brudną bieliznę — podczas projektowania łazienki wyznacz, która szafka będzie na pranie. Możesz ją umieścić pod umywalką albo w specjalnym słupku, a do niej przymocować kosz np. ażurowy.

Jak wybrać kosz do łazienki?

Bez względu na to, gdzie umieścisz kosz na pranie, przy jego zakupie weź pod uwagę kilka istotnych kwestii. Po pierwsze, wymiary, które zależne są od wielkości pomieszczenia, a także ilości domowników. Im więcej jest osób w domu, tym więcej prania. Nie bez znaczenia jest również wygląd kosza oraz materiał, z którego został on wykonany. Ma to wpływ na jego estetykę i żywotność.

You may also like

Leave a Comment