Jak dobrać baterie do umywalki?

by Karol
0 comment

Podstawową kwestią podczas wyboru baterii łazienkowej jest jej perfekcyjne dopasowanie do umywalki. W jaki sposób dobrać baterię do armatury łazienkowej? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań.

Dlaczego dobór baterii do umywalki jest tak ważny?

Nawet najlepszej jakości baterie łazienkowe okażą się nieprzydatne, gdy nie będą odpowiednio dobrane do umywalki. Niewłaściwy kształt oraz długość wylewki przełożą się na niekomfortowe i utrudnione korzystanie z armatury, a zły dobór pod kątem estetycznym zburzy całą aranżację i styl w pomieszczeniu. Ponadto kran ze słabej jakości materiałów szybko zacznie przeciekać, niszcząc łazienkę i zwiększając rachunki za wodę.

Niezależnie więc od tego, czy urządzasz nową łazienkę od podstaw, czy też ją odświeżasz – postaw na wytrzymałe, solidne baterie i umywalki łazienkowe. Ważne, aby pasowały one zarówno do siebie nawzajem, jak i do stylu całego pomieszczenia.

Bateria dopasowana do umywalki – na co zwrócić uwagę?

Bateria jest nierozerwalnie związana z umywalką, dlatego też wybierając jedną z nich, koniecznie od razu weź pod uwagę drugą. Bateria łazienkowa powinna współgrać z umywalką pod względem stylu, wysokości i rozmiaru. Obie muszą mieć proporcjonalne wymiary. To istotne nie tylko ze względów wizualnych, ale przede wszystkim praktycznych. Jeśli do niewielkiej armatury chcesz dobrać baterię sztorcową (stojącą), pamiętaj, aby nie była ona zbyt duża, ponieważ woda będzie chlapać na boki. W przypadku wysokich umywalek dobrym rozwiązaniem są baterie z długą wylewką i wysokim korpusem, które pozwolą na wygodne nalanie wody do wazonu czy nawet umycie głowy pod kranem. Najlepiej, aby odległość między dnem umywalki a końcem wylewki wynosiła przynajmniej 15 cm.

W przypadku wyboru ściennej baterii łazienkowej zamontuj ją na wysokości 20-35 cm nad górną krawędzią umywalki. Wszystkie baterie w pomieszczeniu kup z tej samej serii – dzięki temu bateria umywalkowa, prysznicowa czy wannowa nie będą się od siebie różniły, co pozytywnie wpłynie na estetykę pomieszczenia. Kluczową kwestią jest funkcjonalność baterii. Pamiętaj, że powinna ona służyć zarówno Tobie, jak i pozostałym domownikom przez długie lata. Dlatego też koniecznie wybierz produkt wykonany z solidnego, wysokiej jakości materiału, zapewniającego długotrwałą użyteczność i trwałość akcesorium. Wartą uwagi funkcją jest też zamontowany w baterii system umożliwiający redukcję zużycia wody.

Bateria stojąca i montowana w ścianie

Wybierając baterię dopasowaną do umywalki 70 cm lub o innej szerokości, zwróć też uwagę na miejsce montażu produktu. Masz do wyboru dwie opcje – baterię ścienną lub stojącą. W drugim przypadku możesz zdecydować się na montaż na blacie, w podłodze lub na obrzeżu umywalki. Wybierz też rodzaj baterii – zastanów się, czy interesuje Cię tradycyjna bateria z kurkami, czy może model jednouchwytowy z mieszaczem wody.

You may also like

Leave a Comment