Jak połączyć salon z biurem?

by Karol
0 comment

Praca zdalna już dawno przestała być ekstrawagancją, a osoby, które w ten sposób spełniają się zawodowo, nie są już postrzegane jako te, które „siedzą w domu i coś tam robią”, tylko jako szczęściarze, który mogą zaoszczędzić czas, energię oraz pieniądze na dojazdach. Ale do pracy zdalnej potrzeba odpowiednich warunków. Jak stworzyć domowe biuro? Jak je wydzielić, by praca była wygodna, ale jednocześnie nieinwazyjna dla reszty domowników?

Gdzie i jak urządzić domowe biuro?

Idealnie byłoby mieć osobny pokój w domu czy mieszkaniu, który wygospodaruje się na biuro. Niestety, to nie zawsze jest możliwe, dlatego trzeba szukać innych rozwiązań. Jeśli przestrzeń do pracy trzeba zaaranżować w salonie, konieczny będzie zakup biurka oraz odpowiedniego fotela. Nie muszą to być jednak meble typowo biurowe – warto znaleźć coś wygodnego, co przy okazji będzie pełniło funkcję dekoracyjną. Swoje domowe biuro warto urządzić w kącie, z dala od ciągu komunikacyjnego, w takim miejscu, w którym będzie spokój i poczucie odosobnienia. Aby jednak reszta domowników nie czuła się jak w poczekalni przed faktycznym biurem, warto zadbać o odpowiednie dekoracje. Z pomocą mogą przyjść piękne footoobrazy na płótnie, które ciekawie ozdobią domowe biuro, a jednocześnie – pasując do reszty aranżacji wnętrza – sprawią, że stanie się ono integralną częścią salonu.

A jakie fotoobrazy na płótnie do domowego biura będą najlepsze? Trudno tutaj o jakiekolwiek konkrety, bo wiele zależy od charakteru całego salonu. Warto jednak postawić na coś, co będzie łączyło i charakter pracy, i styl wnętrza, np. dla architektów ciekawym fotoobrazem na płótnie będzie taki, który przedstawia jakąś budowlę, z kolei dla anglisty – motyw z angielską budką telefoniczną czy autobusem. Takie dekoracje będą jednocześnie ciekawymi ozdobami do nowoczesnego salonu.

Szklane obrazy do domowego biura

Jeśli chce się stworzyć elegancką przestrzeń biurową w domu, można również skusić się na stylowe szklane obrazy. Tutaj również motywy są dowolne, choć warto postawić na coś, co będzie łączyło i wykonywany zawód, i styl, jaki lubi się w aranżacjach. Szklane obrazy doskonale sprawdzą się szczególnie na małej przestrzeni, ponieważ będą nieco odbijać światło, co da optyczne złudzenie jej powiększenia. Przede wszystkim jednak będą wyglądały bardzo ciekawie.

Urządzając domowe biuro, nie należy zapominać o roślinach! Możliwość zerkania na „zieloną plamę” pozwoli odpocząć oczom zmęczonym od pracy przed komputerem.

You may also like

Leave a Comment