Jak prawidłowo ustawić okna na zimę ?

by Karol
0 comment

Jesienno-zimowy czas o to okres kiedy temperatury znacząco maleją, co powoduje zmniejszenie temperatury w naszych domach, przez co jesteśmy zmuszeni do zaopatrzenia się w ogrzewanie naszych gospodarstw domowych, co generuje dość spore koszty. Istnieje jednak inny sposób na utrzymanie ciepła, co wiąże się z dużą oszczędnością energii cieplnej, dzięki której zmniejszymy nasze opłaty.

Mowa tutaj o prawidłowym ustawieniu szczelności naszych okien, przez które może nam się wkradać niechciane zimne powietrze, znacząco wychładzając nasze pomieszczenia. Dlatego po przeczytaniu tego artykułu dowiecie się w łatwy i szybki sposób jak wyregulować okna na zimę.

Jak regulować okna na zimę? Krok po kroku!

Najpierw należy się upewnić czy faktycznie nasze okno jest nieszczelne, możemy to zrobić w prosty sposób, poprzez przyłożenie ręki do uszczelek okna w celu sprawdzenia, czy nie czuć żadnego zimna, chłodu, przeciągu czy wiatru, który dostaje się do wewnątrz pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Następnie należy zweryfikować stan uszczelek okna, w jakim są stanie, czy nie są uszkodzone, pogięte, zniszczone, zabrudzone lub nie wypadają.

  1. Po weryfikacji stanu okna i uszczelek, jeżeli wszystko okaże się być zachowane w dobrej kondycji możemy przystąpić do regulacji. Każde z nowszych okien posiada regulację docisku, dzięki której sami w prosty sposób możemy zmienić ustawienie okien na zimę, stwierdzając, że nie jest to wcale takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać.

  2. Regulacja okna odbywa się poprzez odpowiednie przekręcenie specjalną śrubą dociskową w lewo, którą można zobaczyć po otwarciu okna, natomiast żeby zmniejszyć docisk należy przekręcić w prawo.

  3. Na sam koniec wystarczy otworzyć i zamknąć okno kilka razy, żeby upewnić się, czy nasze ustawienie na pewno zadziałało w prawidłowy sposób, jeżeli nie czynność należy powtórzyć jeszcze raz.

Pamiętaj zawsze, że nie każdy z nas ma dar do majsterkowania i niektóre rzeczy, chociaż wyglądające na proste, mogą w rzeczywistości okazać się trudne i wtedy warto wezwać fachowca lub firmę zajmującą się oknami. Wówczas warto zwrócić się o pomoc do specjalistów ds. okien, w tym do certyfikowanych serwisantów lub producentów okien, takich jak KMM Okno w Łodzi.

You may also like

Leave a Comment