Jak wybrać basen ze stali nierdzewnej?

by Karol
0 comment

„Dlaczego powinienem wybrać basen ze stali nierdzewnej zamiast betonu?” – to częste pytanie, nad którym zastanawiają się osoby stojące przed takim dylematem. Kolejnym zadawanym przez klientów pytaniem jest zazwyczaj – “Jak wybrać basen ze stali nierdzewnej?”. Baseny ze stali nierdzewnej oferują szereg korzyści już w procesie budowy oraz późniejszej konserwacji. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych powodów, dla których baseny ze stali nierdzewnej są preferowanym materiałem jeśli planujesz budowę własnego basenu.

Baseny nierdzewne oferują mniejszą masę i większą elastyczność w projektowaniu

Basen ze stali nierdzewnej, a właściwie jego masa oraz konstrukcja nośna, jest ponad 10 razy lżejszy niż basen betonowy. Stal nierdzewna, ze względu na swoją niską wagę, jest preferowanym materiałem do budowy basenów na wyższych kondygnacjach budynków i podwyższonych podkładach. Oznacza to również, że potrzebne jest mniej wsparcia strukturalnego, co pozwala zaoszczędzić na kosztach wzmocnienia konstrukcji głównej podczas wykonywania instalacji na podwyższeniu.

Stal nierdzewna jest nie tylko trwałą i wytrzymałą powierzchnią, ale również elastyczną i na tyle miękką, że ​​można ją łatwo zginać (elastyczność projektowania). Stal nierdzewna zapewnia dodatkową formowalność, co daje możliwość zaprojektowania basenu z krzywymi i innymi unikalnymi cechami, których możesz nie być w stanie osiągnąć przy użyciu innych materiałów. Oznacza to również, że basen ze stali nierdzewnej można ukształtować tak, aby spełniał wymagania niemal każdego środowiska lub specyfikacji obiektu.

Stal nierdzewna jest idealna pod względem zachowania higieny. Ze względu na gładką, a nie porowatą powierzchnię, wymaga włożenia niewielkiego wysiłku w jej czyszczenie. Odporność materiału na korozję zapewnia nie tylko długą żywotność, ale także powstrzymuje rozwój bakterii. Stal, w porównaniu z innymi materiałami,  jest znacznie łatwiejsza do czyszczenia i konserwacji. Jeśli higiena ma dla Ciebie kluczowe znaczenie, wybierz bez wahania stal nierdzewną.

Basen ze stali nierdzewnej jest wytrzymały i przyjazny dla środowiska

Basen z blachy nierdzewnej doskonale nadaje się do prawie każdego środowiska, w tym jako basen ogrodowy. Ze względu na naturalną elastyczność i wytrzymałość materiału. Beton jest ciężki i z czasem ma tendencję do osiadania, przesuwania się i pękania. Wyjątkowe właściwości stali nierdzewnej pozwalają na większą elastyczność, gdy warunki otoczenia z biegiem czasu będą się zmieniać. Prawidłowo konserwowany materiał nie pęka, nie łuszczy się, nie rdzewieje, nie przecieka ani nie wymaga ponownego malowania lub odnawiania nawet po latach użytkowania. Wybierając stal nierdzewną, wybierasz materiał o najdłuższej żywotności, najmniej wymagającej konserwacji. Jak myślisz, dlaczego mosty i budynki są konstruowane ze stali?

Ponadto, stal nierdzewna jest jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów wykorzystywanych w produkcji. Warto zauważyć, że stal znana jest z tego, iż w 100% nadaje się do recyklingu. Materiał ma niski koszt utrzymania i długą żywotność, które są kluczowymi wskaźnikami, jeśli chodzi o wpływ na naszą planetę.

You may also like

Leave a Comment