Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

by Karol
0 comment

Dobre drzwi wejściowe do domu są solidne, izolują od wszystkich czynników zewnętrznych i zapewniają pełne bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, jak wybrać drzwi zewnętrzne o świetnym designie, które będą służyć Ci przez lata? Zobacz, czym warto kierować się podczas podejmowania decyzji.

Wybór nowych drzwi wejściowych to naprawdę niełatwe zadanie. W końcu jest to zakup na lata, przez co wymaga więc bardzo dokładnej analizy. Masz wiele możliwości, jednak ostatecznie musisz postawić na jeden, konkretny model. Nie wiesz, od czego zacząć poszukiwania? Dowiedz się więc, jak wybrać drzwi zewnętrzne.

Drzwi zewnętrzne — z jakiego materiału?

Jednym z głównych kryteriów wyboru drzwi do domu, jest materiał, z jakiego są one wykonane. To bardzo ważny parametr, ponieważ to właśnie on w dużym stopniu decyduje o właściwościach produktu oraz o jego walorach estetycznych. Solidny materiał dobrej jakości gwarantuje też wieloletnią trwałość drzwi oraz ich odporność na uszkodzenia i niesprzyjające warunki pogodowe.

Na rynku znaleźć można drzwi wykonane z rozmaitych materiałów. Największą popularnością cieszą się jednak te z tworzyw sztucznych, stali oraz drewna. Które z nich wybrać? To oczywiście zależy od tego, czego właściwie oczekujesz. Wyroby z poszczególnych materiałów różnią się między sobą właściwościami, wyglądem, wytrzymałością i ceną.

Szukasz drzwi, które będą doskonale funkcjonować i prezentować się przez wiele lat? Gwarancję najwyższej jakości zapewnią Ci drzwi wejściowe wykonane z drewna — najlepiej dębowego. Materiał ten uchodzi bowiem za najtrwalszy i najsolidniejszy. Przy regularnej impregnacji jest właściwie nie do zniszczenia.

Energooszczędne drzwi wejściowe

Odpowiednia izolacja i szczelność to podstawa, ponieważ źle dopasowane drzwi wejściowe mogą przyczynić się do szybkiego wychładzania wnętrza domu. W sezonie grzewczym może spowodować to wręcz drastyczny wzrost opłat za ogrzewanie.

Aby tego uniknąć, kupując drzwi wejściowe do domu, koniecznie zwróć uwagę na parametr, jakim jest współczynnik przenikania ciepła. Im będzie on niższy, tym mniejsze straty ciepła zaobserwujesz. Pod tym względem doskonale wypadają drzwi drewniane, które dzięki swym naturalnym właściwościom ograniczają zużycie energii.

Bezpieczne drzwi zewnętrzne

Każdy chce czuć się w swoim domu w pełni bezpiecznie. I to właśnie w tym celu przede wszystkim montuje się drzwi. Pamiętaj jednak, że nie każde dają taką samą gwarancję ochrony. Jeśli więc zależy Ci na maksymalnym poziomie bezpieczeństwa, wybierz drzwi wejściowe do domu charakteryzujące się dużą wytrzymałością.

Najważniejsze, aby drzwi zewnętrzne miały właściwości antywłamaniowe. Na to składa się jednak wiele osobnych parametrów. Można zaliczyć do nich między innymi solidność materiału oraz klasę ich trwałości z oznaczeniem od RC1 do RC6, gdzie 1 to podstawowa ochrona, a 6 gwarantuję najwyższy jej poziom. Prócz tego bardzo istotny jest także system ryglowania drzwi. Systemy wielopunktowe sprawdzają się najlepiej, ponieważ stanowią skuteczną barierę dla nieproszonych gości.

Pamiętaj, że solidne drzwi gwarantują bezpieczeństwo Tobie i Twoim najbliższym. Zadbaj więc o to, aby Wasz dom był azylem i wybierz drzwi, które pozwolą Ci to osiągnąć.

You may also like

Leave a Comment