Jak wybrać dywan do pokoju małego alergika?

by Karol
0 comment

Urządzenie pokoju małego alergika jest dla rodziców sporym wyzwaniem. Poszczególne elementy wyposażenia trzeba dobierać ze szczególną ostrożnością, mając na uwadze nie tylko ich jakość i funkcjonalność, ale również materiał. Jak to wygląda w przypadku dywanu?

Dywan dla małego alergika – jaka długość włosia?

Dywany z długim włosiem takie jak np. shaggy cieszą się dużą popularnością, jednak nie są dobrym wyborem do pokoju dziecka z alergiami. Różnego rodzaju zanieczyszczenia gromadzą się w nich szybko i w dużych ilościach – bardzo trudno jest się ich pozbyć z uwagi na konstrukcję dywanu. Krótkie runo o długości, która wynosi maksymalnie kilkanaście milimetrów, to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie w omawianej sytuacji.

Dywan dla małego alergika – jaki materiał?

Nowoczesne dywany dla dzieci powstają najczęściej ze sztucznych materiałów. Decydują o tym względy praktyczne. Taki dywan po prostu szybciej się czyści. Dywany zrobione z naturalnych materiałów takich jak wełna czy jedwab nie jest łatwo utrzymać w czystości – są one siedliskiem wielu bakterii i roztoczy, w związku z czym nie powinny trafić do pokoju małego alergika. Dywan ze sztucznego materiału najlepiej zda tu egzamin, niemniej eksperci ze sklepu Lamps & Company przypominają, że z naturalnych materiałów dla alergika bezpieczna jest bawełna.

Dywan dla małego alergika – jak go pielęgnować?

Zakup odpowiedniego dywanu do pokoju małego alergika to nie wszystko. Trzeba o niego dbać we właściwy sposób, systematycznie usuwając możliwie jak najwięcej zanieczyszczeń. Przede wszystkim konieczne jest częste odkurzanie – wskazane jest robienie tego codziennie. Najbardziej nadają się do tego odkurzacze wodne z funkcją filtrowania powietrza. Do tego raz na kwartał warto oddać dywan do pralni, gdzie zostanie poddany gruntownemu czyszczeniu.

Dywan dla małego alergika – jaki wzór?

Obecnie wybór na rynku dywanów dla dzieci jest na tyle duży, że każdy znajdzie model pasujący pod kątem stylistycznym do aranżacji pomieszczenia. W pokojach maluchów sprawdzają się m.in. dywany ze wzorami z bajek.

You may also like

Leave a Comment