Jak zaaranżować sypialnię w stylu glamour?

by Karol
0 comment

Kolor i materiały

Aranżacja sypialni w stylu glamour to przede wszystkim odważne połączenie kolorów. Najlepiej sprawdzą się tu ciemne, intensywne barwy, takie jak granat, bordo czy złoto. Warto też postawić na połyskujące materiały, takie jak aksamit, satyna czy skóra. Dzięki temu pomieszczenie nabierze luksusowego charakteru.

Jeśli chodzi o meble, to najlepiej postawić na modele wykonane z drewna lub metalu. Można też zdecydować się na meble tapicerowane – w tym celu warto wybrać materiał o połyskującej powierzchni. Warto też pamiętać o dodatkach – np. lustrach, kryształowych lampach czy ozdobnych poduszkach.

Dekoracje

W aranżacji sypialni w stylu glamour nie może zabraknąć dekoracji. Najlepiej postawić na elementy ze szlachetnych materiałów – np. marmurowych figur, porcelanowych figurek czy srebrnych świeczników. Można też udekorować ściany obrazami w ramach zdobionymi złotem lub srebrem.

Jeśli chodzi o dodatki do sypialni, to warto postawić na elementy inspirowane stylem Art Deco – np. kryształowe lampy, ozdobne lustra czy porcelanowe figurki. Warto też pomyśleć o dywanie – idealnie sprawdzi się tu model welurowy lub shaggy.

Oświetlenie

Odpowiednio dobrane oświetlenie ma duże znaczenie w aranżacji sypialni w stylu glamour. Najlepiej postawić na kilka źródeł światła – np. lampę stojącą, kinkiety oraz punktowe źródła światła umieszczone pod sufitem lub nad łóżkiem.

Jeśli chodzi o same lampy, to warto postawić na modele inspirowane stylem Art Deco – np. lampy kryształowe lub modele z abażurem wykonanym ze szlachetnych materiałów. Warto też pomyśleć o dodatkowym oświetleniu LED – np. taśmie LED umieszczonej pod sufitem lub nad łóżkiem.

You may also like

Leave a Comment