Jaki rodzaj umywalki wybrać?

by Karol
0 comment

Producenci umywalek prześcigają się w pomysłach, jak dostarczyć swoim klientom najlepszych jakościowo, efektownych produktów, które pozwolą na urządzenie naprawdę komfortowej łazienki lub toalety. Jaką umywalkę wybrać, aby uzyskać zadowalający efekt stylistyczny i wygodę w użytkowaniu na co dzień?

Jaki rozmiar umywalki?

W rozmiarze umywalki należy brać pod uwagę dwie podstawowe kwestie: przestrzeń dostępną w danym pomieszczeniu oraz zastosowanie umywalki. Niewielkie umywalki o długości 60 cm sprawdzą się na przykład w niewielkich, osobnych toaletach, ale również w łazienkach, w których naprawdę nie ma miejsca na to, by zainstalować większą misę. Duże umywalki mające nawet 140 cm długości to idealna opcja dla osób, które poszukują rozwiązania umożliwiającego maksymalne wykorzystanie przestrzeni w dużej łazience – szczególnie tej aranżowanej z myślą o większej liczbie użytkowników. Najczęściej wybierane są umywalki 80 cm, które umożliwiają komfortowe korzystanie z nich bez rozchlapywania wody dookoła, a jednocześnie nie zajmują zbyt wiele miejsca i umożliwiają montaż na blacie lub nad szafką łazienkową.

Sposób montażu umywalki 80 cm – jak wybrać?

Klienci mają do wyboru nowoczesne umywalki do łazienki z możliwością montażu samonośnego, nablatowego lub na szafce. Taki typ umywalki jest najczęściej wybierany z uwagi na to, że pod spodem zyskuje się dzięki niemu sporo miejsca do przechowywania różnych łazienkowych drobiazgów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również umywalki wolnostojące. Ich budowa sprawia, że rura odpływowa jest całkowicie zakryta, a sama umywalka prezentuje się bardzo elegancko – niczym kolejny mebel w łazience. Można w ciekawy sposób wkomponować ją w wiele współczesnych aranżacji łazienek.

Nowoczesne umywalki do łazienki z odpływem liniowym

Bardzo ciekawym rozwiązaniem do modernistycznie urządzonych łazienek jest umywalka z odpływem liniowym – z cienkim lub wysokim blatem. Jej dno jest lekko pochyłe i kieruje wodę wprost do odpływu, który ma wygląd świetnie zamaskowanego podłużnego otworu. Ten typ umywalki jest doskonały do wnętrz, w których gospodarze nie boją się oryginalnych, ekstrawaganckich rozwiązań, ale stawiają na pełen minimalizm. W tym przypadku wyraża się on w prostej, łatwej do czyszczenia bryle. W połączeniu z efektowną baterią stworzy to naprawdę ciekawą aranżację wnętrza. Wystarczy tylko zadbać o stylowe płytki w łazience i równie modernistyczne meble, aby całe wnętrze zaprezentowało się naprawdę ekskluzywnie.

Jak wybrać dobrą umywalkę?

Wybierając umywalkę, należy wziąć pod uwagę:

– jej rozmiar – dopasowując go do sposobu użytkowania umywalki i przestrzeni łazienki,

– wysokość – również biorąc pod uwagę to, czy będzie ona służyła tylko do mycia rąk, czy też na przykład do drobnego prania ręcznego lub kąpania małych zwierząt,

– sposób odpływu – z korkiem klik-klak w przypadku, gdy trzeba czasem zebrać wodę w misie, lub liniowym, gdy mycie następuje pod wodą bieżącą,

– sposób montażu baterii – w zależności od własnych preferencji,

– zasięg wytrysku wody z kranu – aby nie wylewała się poza obszar umywalki,

– kształt i stylistykę, kierując się własnym gustem.

Przeglądając nowoczesne umywalki Cristalstone, z pewnością trafisz na model, który idealnie spełni Twoje oczekiwania!

You may also like

Leave a Comment