JYSK – jak urządzić gustowną i komfortową jadalnię?

by Karol
1 comment

„Jadalnia to w pewnym sensie centralne miejsce każdego domu. To ona jednoczy rodzinę, stanowi miejsce spotkań z przyjaciółmi, celebrowania uroczystości i obchodzenia świąt. Można wręcz rzecz, że dom bez jadalni pozbawiony jest duszy.” – jak czytamy w serwisie deko-rady.pl dział aranżacja jadalni

Jadalnia, podobnie jak salon, stanowi jedno z najważniejszych pomieszczeń użytkowych w każdym domu czy mieszkaniu. W zależności od wielkości lokalu mieszkalnego oraz możliwości technicznych, może być połączona z aneksem kuchennym, stanowić część salonu lub zupełnie odrębne pomieszczenie. Podstawą wyposażenia jadalni jest stół i krzesła. Ciekawe propozycje aranżacyjne można znaleźć w placówkach Jysk.

Wygoda i funkcjonalność od Jysk

Część jadalniana to miejsce wspólnego spożywania posiłków i rodzinnych spotkań, dlatego też warto zadbać o komfort i wygodę użytkowników już na etapie aranżacyjnym. Równie ważna jest jednak strona estetyczna – zwłaszcza w sytuacji, gdy jadalnia stanowi dopełnienie salonu czy aneksu kuchennego. W salonach Jysk bez problemu można znaleźć bogaty asortyment meblowy, kompletując zestaw dostosowany do indywidualnego gustu i potrzeb użytkowników, przy jednoczesnym zachowaniu ograniczeń technicznych.

Jak dobierać stół i krzesła do jadalni z Jysk

Wyposażenie jadalni może stanowić wyłącznie stół i krzesła – rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim w małych mieszkaniach, wymuszających poniekąd ograniczenie miejsca przeznaczonego na jadalnię. Najczęściej wybierany stół do jadalni to model czteroosobowy, nie mniej jednak Jysk posiada w swojej ofercie także stoły dla sześciu, ośmiu, a nawet dziesięciu osób. Ciekawą alternatywą są modele rozkładane, które bez problemu można dostosować do aktualnych potrzeb użytkowników. Warto pamiętać, że jadalnia z dużym stołem często staje się domowym centrum życia towarzyskiego.

Istotną kwestią są także krzesła. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że powinny współgrać pod względem estetycznym zarówno ze stołem, jak i ogólną aranżacją pomieszczenia. Najprostszym rozwiązaniem jest wybór mebli z jednego kompletu, chociaż można także pobawić się formami i kolorami, tworząc tym samym indywidualny, niepowtarzalny styl.

Zasadniczo stół powinien być ustawiony w odległości ok. 60 cm od ściany – pozwala to bezproblemowo odsunąć krzesło. Jednakże w sytuacji, gdy między ścianą a stołem ma znajdować się miejsce umożliwiające przechodzenie, optymalna odległość wynosi ok. 110 cm. Wysokość stołu powinna mieścić się w granicach 70-75 cm, natomiast siedziska krzeseł powinny znajdować się na wysokości 40-45 cm. Należy pamiętać, że w pierwszej kolejności wybierany jest stół, a następnie krzesła. Wyjątek stanowi blat, który wchodzi w skład wyspy kuchennej – należy umieścić go nieco wyżej, mniej więcej na wysokości 90 110 cm, a to oznacza konieczność zakupu krzeseł z proporcjonalnie wyższym blatem.

Pozostałe wyposażenie jadalni od Jysk

Jadalnia to przede wszystkim stół i krzesła, warto jednak pomyśleć także o dodatkowych meblach, które przydadzą się w tej strefie. Wybór konkretnych rozwiązań powinien być dostosowany do możliwości technicznych – umieszczanie na siłę kredensu czy bufetu w niewielkiej jadalni może przynieść efekty odwrotne do pożądanych, zarówno pod względem estetycznym, jak i stricte funkcjonalnym. Jeśli jednak metraż pomieszczenia jest na tyle duży, by dopełnić go dodatkowymi meblami, można pomyśleć o efektownym kredensie, w którym mogą być przechowywane naczynia, zastawy, sztućce, obrusy, bieżniki, serwety, a także dodatki estetyczne, np. Świąteczne lampiony.

Istotną kwestią aranżacyjną jest także oświetlenie – w przypadku okrągłego stołu sprawdzi się duża lampa sufitowa, jednakże wybierając klasyczne modele w kształcie prostokąta zdecydowanie lepiej zamontować oświetlenie punktowe, które umożliwi równomierne oświetlenie całego blatu.

You may also like

1 comment

Kasia_k_w 7 stycznia 2021 - 09:58

Ciekawe porady, zapewne z nich skorzystam

Reply

Leave a Comment