Kilka drobiazgów, które ożywią sypialnię

by Karol
1 comment

Sypialnia to najbardziej intymne pomieszczenie w każdym domu – zasadniczo wstęp do niej mają wyłącznie właściciele. Dekoratorzy wnętrz zwracają szczególna uwagę na kolorystykę sypialni – najlepiej, aby były jasne, subtelne odcienie, które sprzyjają wyciszeniu. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba ożywienia pomieszczenia, wcale nie trzeba wykonywać generalnego remontu – wystarczy kupić kilka drobiazgów, dzięki którym sypialnia zmieni swoje oblicze.

Biel i szarość – idealne kolory do sypialni

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że kolor szary jest nudny i melancholijny, wręcz smutny. Kojarzy się z brakiem słońca i życia. Podobnie rzecz wygląda w przypadku klasycznej bieli, która najczęściej kojarzona jest ze szpitalnymi korytarzami. Okazuje się jednak, że wspomniane kolory wcale nie muszą być nudne, a co więcej, z powodzeniem można wykorzystać je w sypialni. Fakt ten potwierdzają rzesze zwolenników, dla których biel i szarość to kolory, które ogromny potencjał, aranżacyjny, dając nieskończoną wręcz ilość możliwości aranżacyjnych.

Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie sypialni w odcieniach bieli lub szarości wymaga przygotowania szczegółowego planu. Szczególnie trudny jest kolor szary – jeśli wybierzemy zbyt ciemny odcień lub umieścimy w sypialni nadmierną ilość szarych dodatków, uzyskane efekty mogą okazać się odwrotne do pożądanych, a nie o to przecież chodzi. Szarości, podobnie jak biel, należy używać z zachowaniem umiaru i zdrowego rozsądku, dopełniając sypialnianą aranżację dodatkami w zdecydowanie żywszych odcieniach.

Biel i szarość w duecie z innymi odcieniami

Zarówno kolor biały, jak i delikatne odcienie szarości, to odcienie, które zapewniają wewnętrzny spokój, ukojenie zmysłów oraz relaks, warto więc wykorzystać ten kolor w sypialni. Wbrew pozorom nie trzeba malować ścian na biało czy używać tapety w odcieniach szarości, doskonałym rozwiązaniem okazują się ozdobne poduszki lub narzuta na łóżko w jasnoszarym kolorze. Doskonale prezentują się zasłony w kolorze czerwieni, intensywnej funkcji bądź odcieni żółtych lub pomarańczowych. Ciekawym pomysłem jest także pomalowanie dwóch ścian w kolorze jasnoszarym, a dwóch pozostałych w nieco innym, bardziej wyrazistym kolorze.

W sypialni najlepiej sprawdzają się ciepłe odcienie szarości – pozwalają one stworzyć niepowtarzalny i wyjątkowy klimat, budując niebanalna bazę dla niebanalnej aranżacji. Co więcej, szary współgra niemalże z każdym odcieniem, jest więc kolorem bezpiecznym w każdej sytuacji.

Białe meble i kolorowe dodatki

Szare ściany i białe meble to duet, który sprawdza się praktycznie w każdej stylizacji, tworząc spójną i harmonijną całość. Pojemna i efektowna komoda oraz praktyczne stoliki nocne to elementy, których nie powinno zabraknąć w sypialni. Przyda się także wygodny, duży fotel, a jeśli nie ma wyodrębnionej garderoby – także pojemna szafa na ubrania, najlepiej wnękowa. Przyda się także puszysty dywan w żywych odcieniach lub mniejsze dywaniki, które pozwolą uniknąć kontaktu z zimną podłogą podczas wstawania z łóżka. Całość warto dopełnić kolorowymi dodatkami, wyrazistymi obrazami, kwiatową tapetą oraz punktowym oświetleniem z ciepłą barwą żarówki, która efektownie ożywi sypialnię, dodając jej wyrazistości i estetycznej oryginalności.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem zaopatrującym w profesjonalne impregnaty do kamienia naturalnego w Twoim domu: https://impregnatdokamienia.pl/

You may also like

1 comment

Ewa_E1991 7 stycznia 2021 - 09:53

Polecam małą lampkę nocną, która może wprowadzić w sypialni bardzo fajny klimat

Reply

Leave a Comment