Kominki elektryczne – kiedy w domu brak komina, by podłączyć tradycyjny

by Karol
0 comment

Marzy ci się w salonie kominek, ale nie masz możliwości podłączyć tradycyjnego przez wzgląd na brak komina? Takich sytuacji jest wiele, a któż by nie chciał w salonie poprawić sobie klimat dzięki kominkowi rozświetlającemu pomieszczenie swoim ciepłym blaskiem? Idealnym rozwiązaniem mogą być kominki elektryczne. Sprawdź, jakie kominki możesz wybrać w sklepie takwiele.pl.

Kominki elektryczne – jakie warunki trzeba spełnić przy podłączeniu?

Kominki elektryczne to urządzenia, które są zasilane prądem, a z wyglądu przypominają tradycyjny kominek opalany drewnem. Jeśli marzysz o stylowym i pięknym salonie, kominek elektryczny będzie dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. Montaż kominka (z wyjątkiem modeli do zabudowy) jest dziecinnie prosty, wystarczy go postawić w dogodnym dla siebie miejscu i podłączyć do prądu. Bez problemów z szukaniem komina, bez dodatkowych kosztów na montaż.

Kominki elektryczne dostępne w sklepie takwiele.pl wyposażone są w podświetlenie halogenowe lub LED. Paleniska mają oryginalny wygląd, optyczne generowanie obrazu płonącego paleniska, a w niektórych pojawiają się nawet efekty dźwiękowe.

Rodzaje kominków elektrycznych

Kominki elektryczne pojawiają się w sprzedaży w kilku rodzajach, różniących się formą lub wielkością:

  • kominki ścienne, przypominające wyglądem telewizor;
  • kominki narożne montowane w ścianie;
  • kominki stojące z obudową;
  • kominki montowane w meble;
  • wkłady kominowe.

Funkcje kominków elektrycznych

Obecnie kominki elektryczne to urządzenia mające wyjątkowe funkcje, których w tradycyjnych kominkach na próżno byłoby szukać. Sterowanie przy pomocy pilota to już praktycznie standard, ale kominki mają także możliwość ich zaprogramowania. Pilot umożliwi ci przyciemnianie, rozjaśnianie, ustawienie grzania, włączanie czasu pracy, na przykład tryb dzienny, nocny lub tygodniowy. Panel, który znajduje się na kominku elektrycznym, jest widoczny jedynie wtedy, kiedy jest ci potrzebny.

Czy kominek elektryczny jest bezpieczny?

Kominek elektryczny jest niezwykle prosty w montażu i obsłudze, a dzięki funkcji zintegrowanego termostatu pokojowego ustawisz żądaną temperaturę oraz czas jego grzania. To bezpieczne urządzenie, które zamocujesz na każdej ścianie i podłodze. Już niewielka odległość od mebli i zasłon zagwarantuje w pełni bezpieczne użytkowanie. Przy tradycyjnym kominku należałoby uważać na iskry z kominka, które mogłyby spowodować pożar oraz szkodliwe substancje prowadzące do zatrucia. W przypadku kominka elektrycznego nie ma takiego zagrożenia.

Kominki elektryczne dostępne są w takiej różnorodności, że bez trudu dopasujesz je do każdego wystroju salonu, czy będzie to styl nowoczesny, czy retro. Dzięki wyborowi kominka elektrycznego zapewnisz sobie nie tylko ciepło, ale także niepowtarzalną atmosferę.

You may also like

Leave a Comment