Kuchnia czy aneks kuchenny – co lepsze?

by Karol
1 comment

Aneks kuchenny lub kuchnia otwarta na salon kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnym budownictwem. Rozwiązania to najczęściej znajdują zastosowanie w blokach mieszkalnych, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest a wagę złota. Wspomniane propozycje aranżacyjne – wbrew pozorom – posiadają wiele zalet i w rzeczy samej stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych pomieszczeń kuchennych.

Otwarta kuchnia i jej zalety

Otwarta kuchnia lub salon kuchenny to rozwiązania architektoniczne, które dają możliwość stałego kontaktu z osobami przebywającymi w salonie. Rozwiązanie to sprawdza się także w czasie opieki nad dziećmi. Należy jednak pamiętać, że alternatywa ta wymaga nienagannego porządku przez cały czas, a to w praktyce oznacza, że stos brudnych naczyń w zlewie czy pudełko po stole na blacie nie ma prawa bytu. Niemożliwe jest także zachowanie w tajemnicy kuchennych wpadek kulinarnych. Konieczne jest także znalezienie sposoby, by zniwelować niekoniecznie przyjemne zapachy – poza klasycznym okapem przydadzą się tutaj gadżety zapachowe, które mogą pełnić jednocześnie funkcję praktyczną i stricte estetyczną.

Efektownym sposobem, który pozwala subtelnie oddzielić obydwa pomieszczenia, jest ażurowa lub ruchoma ścianka. W drugim przypadku może być ona wykonana z efektownego szkła lub pleksi i przesuwana w sytuacji, gdy zaistnieje takowa potrzeba.

Klasyczna kuchnia wciąż w modzie

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się także klasyczna, zamknięta kuchnia – odrębne pomieszczenie, lokalizowane zazwyczaj w bezpośrednim sąsiedztwie salonu. Możliwości aranżacyjnych jest wiele, zarówno nowoczesnych, jak i stylowych, nietrudno jednak zauważyć, że klasyka ma w tym przypadku zdecydowaną przewagę. Solidnie wykonane, efektowne i funkcjonalne meble kuchenne będą służyć przez długie lata, ciesząc oko i zapewniając komfort użytkowania. W poszukiwaniu wysokiej jakości mebli mebli warto zajrzeć na stronę https://www.remodi.pl/. Sklep Remodi proponuje klasyczne meble kuchenne do wnętrz o dowolnej powierzchni. Wybierając konkretne modele najlepiej kierować się indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami technicznymi pomieszczenia kuchennego. Ciekawym pomysłem okazuje się wygospodarowanie w kuchni części jadalnej, trzeba jednak pamiętać, że jest to możliwe wyłącznie w przypadku odpowiednio dużej powierzchni użytkowej.

Wygoda i komfort użytkowania

Mała, ciasna kuchnia czy aneks kuchenny? – to częsty dylemat, z którym muszą zmierzyć się właściciele małych mieszkań. Odrębna kuchnia to gwarancja prywatności i spokoju podczas przygotowywania posiłków, nie trzeba również martwić się o nienaganny porządek, nie mniej jednak problem może stanowić ograniczona ilość powierzchni. Pod tym względem bardziej komfortowy okazuje się aneks kuchenny. Śmiało można więc stwierdzić, że wybór konkretnego rozwiązania zależy przede wszystkim od indywidualnych oczekiwań i stylu życia domowników. Inaczej rzecz ujmując: osoby, które preferują stały kontakt z ludźmi i otwartą przestrzeń w każdej sytuacji, śmiało mogą pozwolić sobie na aneks kuchenny lub kuchnię otwarta na salon. Jeśli jednak gospodyni woli mieć własne, zamknięte królestwo, w którym nikt nie będzie przeszkadzał jej podczas gotowania, zdecydowanie lepszą propozycja jest odrębne pomieszczenie kuchenne – nawet, jeśli będzie ono małe i ciasne.

You may also like

1 comment

Patryk_student 7 stycznia 2021 - 09:55

W poprzednim mieszkaniu miała oddzielnie jadalnie i kuchnie, a teraz mam wszystko w jednym pomieszczeniu- uważam że 1 opcja jest dużo lepsza

Reply

Leave a Comment