Lustra z oświetleniem do łazienki – jak wybrać?

by Karol
0 comment

Lustro to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Równie istotną kwestią, co zakup odpowiedniego modelu, jest wybór lampy, która będzie go oświetlać. Warto zastanowić się nad lustrem podświetlanym, które ma wiele zalet.

Lustro podświetlane – dlaczego warto?

Największą zaletą podświetlanych luster jest ich funkcjonalność. Są one wyposażone w diody LED, które odznaczają się wytrzymałością i długą żywotnością wynoszącą nawet do kilkudziesięciu tysięcy godzin. Są poza tym energooszczędne, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w wysokości rachunków za prąd. Ponadto lustra podświetlane występują w szerokiej gamie modeli, dzięki czemu łatwiej dopasować taki produkt do konkretnych potrzeb. Prezentują się niezwykle estetycznie – będą świetną ozdobą każdej łazienki.

Lustro podświetlane – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Eksperci ze sklepu Centrum Światła podpowiadają, aby przy wyborze podświetlanego lustra do łazienki nie kierować się wyłącznie aspektami dekoracyjnymi. Aby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę, trzeba mieć również na względzie szereg innych parametrów ze szczególnym wskazaniem na:

– rodzaj lustra – zwykłe lub powiększające,

– typ diod LED,

– barwę światła,

– klasę szczelności lustra,

– grubość lustra,

– sposób montażu – lustro można zamontować na ścianie na regulowanym ramieniu lub na zasadach identycznych co tradycyjne lustra, innym rozwiązaniem jest model przenośny lub z ruchomą głowicą.

Lustro podświetlane czy tradycyjne – co lepsze?

Lustra podświetlane mają wielu zwolenników, ale i tradycyjne modele wciąż wzbudzają ogromne zainteresowanie – zwłaszcza że możliwości zestawienia ich z oświetleniem łazienkowym są praktycznie nieograniczone. Nowoczesne lampy Massive świetnie sprawdzają się w roli źródła światła przy lustrze w łazience, a ich ponadczasowy design pasuje do pomieszczeń urządzonych zarówno w minimalistycznym, jak i bardziej klasycznym stylu. Decyzja o wyborze pomiędzy lustrem podświetlanym a tradycyjnym zależy głównie od indywidualnych preferencji.

You may also like

Leave a Comment