Mieszkanie w stanie deweloperskim. Od czego zacząć urządzanie?

by Karol
0 comment

Kupno mieszkania w stanie deweloperskim to idealne rozwiązanie dla osób, które swoje wymarzone mieszkanie chcą urządzić po swojemu od A do Z. Choć urządzanie mieszkania praktycznie od podstaw to spore wyzwanie, to efekt jest wart każdego wysiłku. Od czego zacząć urządzanie mieszkania?

Podłogi i ściany, czyli zacznij od podstaw

Malowanie ścian i kładzenie paneli bądź płytek to pierwsze czynności, od których należy zacząć urządzanie mieszkania w stanie deweloperskim. Choć malowanie ścian nie powinno przysporzyć zbyt dużych trudności, tak kładzenie podłogi może wymagać pomocy fachowca. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na płytki, czy na panele, pamiętaj, że na podłodze nie warto oszczędzać! Każdego dnia podłoga narażona jest na intensywne użytkowanie, a żeby służyła przez wiele długich lat i mimo upływu czasu, nadal pięknie się prezentowała, musi być zrobiona z wysokiej jakości materiałów. Podłogi to nie tylko pokoje. To także kuchnia i salon. W kuchniach i łazienkach królują już nie tylko płytki, lecz także panele winylowe – https://fachura.net/85-panele-winylowe-do-lazienki. Są wodoodporne, dlatego też doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których podłoga narażona jest na częsty kontakt z wodą i wilgocią. Zarówno panele, jak i płytki dostępne są w różnych wzorach i odcieniach. Można kupić je zarówno stacjonarnie, jak i online. Ich kupno jeszcze nigdy nie było tak proste. Decydując się na zakupy internetowe, całe wyposażenie mieszkania możemy zakupić bez konieczności wychodzenia z domu!

Meble i dodatki – przyjemna część urządzania mieszkania

Gdy ściany są już pomalowane, a podłoga gotowa, czas na urządzanie mieszkania. Wybór wymarzonych mebli i akcesoriów jest bardzo ekscytujący. Decyzji nie należy podejmować jednak pod wpływem chwili, zwłaszcza w przypadku mebli, łóżka i kanapy. To zakup na lata, a niewygodne łóżko, za mała kanapa i niskiej jakości meble odbiorą Ci całą radość z nowego mieszkania! Tego rodzaju rzeczy nie warto kupować w ciemno. Warto wybrać się do przynajmniej kilku sklepów stacjonarnych i przetestować sprzęt na żywo. Na szczególną uwagę zasługuje łóżko. Przeciętnie każdy człowiek przesypia aż 1/3 życia, a niewygodne łóżko źle wpływa na podstawę ciała, jakość snu i codzienne samopoczucie. Na kanapie również spędzamy dużo wolnego czasu. Zadbaj, aby znalazło się na niej miejsce dla każdego członka rodziny!

Dodatki, choć najmniej istotne, odgrywają bardzo ważną funkcję w każdym mieszkaniu. Sprawiają, że wnętrze jest przytulne i urokliwe. W sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych dostępne są dziesiątki tysięcy różnego rodzaju akcesoriów, począwszy od wazonów, obrazów, kwietników, skończywszy na figurkach, świecach zapachowych, kocach i poduszkach ozdobnych. Te małe, z pozoru nieistotne przedmioty potrafią odmienić wnętrze mieszkania nie do poznania! Ich kupno to także duża przyjemność. Pamiętaj jednak, aby nie zatracić się w szale zakupowym. Kupno akcesoriów i dodatków dokładnie zaplanuj. Zbyt duża ilość dekoracji zabierze Ci dużo cennego miejsca, którego zwłaszcza w mieszkaniach, często brakuje.

You may also like

Leave a Comment