Modne i funkcjonalne meble łazienkowe

by Karol
0 comment

Meble łazienkowe, obok urządzeń sanitarnych, stanowią istotny element wyposażeniowy przedmiotowego pomieszczenia. Na rynku znaleźć można propozycje różniące się wielkością, funkcjonalnością, kształtem i kolorem, wydawać się więc może, że znalezienie optymalnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Nietrudno jednak zauważyć, że największą popularnością cieszą się modele wielofunkcyjne.

Meble łazienkowe 2 w 1 – moda czy konieczność?

Meble łazienkowe w znaczny sposób ułatwiają korzystanie z łazienki, zapewniając harmonię, ład i porządek. Na rynku znaleźć można bogaty wachlarz różnorodnych propozycji – od minimalistycznych, wręcz surowych, po bogato zdobione. Imponująco prezentuje się także strona kolorystyczna, aczkolwiek przeważająca większość osób decyduje się na modele w odcieniu naturalnego drewna, delikatnej szarości lub klasycznej bieli. Meble łazienkowe dostępne są w gotowych kompletach lub osobno. Szczególną uwagę należy zwrócić uwagę na szafki stojące – w łazience idealnie sprawdzą się propozycje wyposażone w nóżki – bez problemu można wytrzeć pod nimi rozlaną na podłodze wodę.

Sporym zainteresowaniem cieszą meble wielofunkcyjne, nota bene, charakterystyczne dla współczesnych czasów. Wielozadaniowe rozwiązania łazienkowe doskonale sprawdzają w małych łazienkach, zapewniając optymalne wykorzystanie przestrzeni użytkowej. Z powodzeniem można je również umieszczać w większych pomieszczeniach, tworząc ciekawą i oryginalną aranżację.

Wielofunkcyjne szafki łazienkowe

Szafka łazienkowa z wbudowanym lustrem to rozwiązanie znane od dawna. Do niedawna były to przede wszystkim modele umieszczane bezpośrednio nad umywalką, obecnie lustra można spotkać także w dużych szafach, a nawet łazienkowych słupkach, co w praktyce oznacza, że lustro może znajdować się praktycznie w obrębie całego pomieszczenia. Lustro, poza funkcją użytkową, stanowi efektowny element estetyczny, co więcej, posiada niesamowite właściwości aranżacyjne, umożliwiając optyczne kształtowanie przestrzeni.

Ciekawym rozwiązaniem są także szafki łazienkowe z relingiem, czyli wbudowaną poręczą, na której można np. odwiesić ręcznik. Relingi, choć na pierwszy rzut oka niepozorne, zapewniają wygodę i dobrą organizację przestrzeni użytkowej. Na relingu dodatkowo można umieścić haczyki, zwiększając tym samym jego funkcjonalność. 

Dodatkowe elementy w szafkach łazienkowych

Przeważająca większość szafek łazienkowych posiada półki zakryte, na których bezpiecznie i dyskretnie można przechowywać kosmetyki, środki czystości i wiele innych drobiazgów. Coraz częściej można jednak spotkać rozwiązania, które dodatkowo zostały wyposażone w zewnętrzne, odkryte półki, na których można umieścić podręczne akcesoria, np. mydelniczkę.

Na uwagę zasługują także ażurowe szafki łazienkowe, czyli stelaże, w które wsunięte zostały kosze. Można w nich przechowywać np. ręczniki. Zaletą wspomnianych modeli jest przede wszystkim mobilność – w dowolnym momencie można wyjąc kosz i przenieść w inne miejsce. Równie ciekawie prezentują się wielozadaniowe szafki z wbudowanym blatem. Jak wiadomo, blat łazienkowy ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności, można też na nim ustawić podręczne kosmetyki i akcesoria.

You may also like

Leave a Comment