Może zamiast starego trzepaka zróbmy przydomowy plac zabaw?

by Karol
0 comment

Wiosna, a wraz z nią wiosenne porządki w ogrodzie. Stare wyblakłe konstrukcje połamanej drabinki i betonowa szarość jest po prostu brzydka. Eureka! Budzi się w głowie myśl. Po chwili słyszymy. Mamy jeszcze czas. Nie! Dzieci tak szybko rosną i to jest najwyższy czas, aby wybudować dla nich plac zabaw… kolorowy i bezpieczny.

Od czego powinniśmy zacząć?

Miejsce już mamy. Teraz wystarczy pomierzyć, zakupić potrzebne materiały: piasek, kruszywo i beton. Dla profesjonalistów polecamy jeszcze geowłókninę. Można również bezpośrednio układać na podsypce z kamienia, betonie lub asfalcie. 

Kiedy już wszystko przygotowane, zabieramy się do pracy. W pierwszej kolejności trzeba wykopać korytko pod fundament i obłożyć boki elastyczną strukturą . Następnie na gruncie rodzimym układamy warstwami surowce. Pamiętając o tym, żeby kolejne warstwy miały czas na osiadanie swojej struktury. Powierzchnia powinna być stabilna i wodoprzepuszczalna. Dobrze jest zachować spadek terenu. 

Dopiero tak przygotowane podłoże pod plac zabaw jest gotowe do tego, aby układać na nim płyty. Fachowej  instrukcji udzielają specjaliści firmy. Jednak montaż nie jest żadną trudnością i na pewno sobie poradzimy.

Jakie płyty wybieramy, aby dzieci czuły się bezpieczne?

Wiadomo, że nie zawsze rodzice są w stanie mieć oczy naokoło głowy, a upadki niestety są wpisane w dzieciństwo. Co zrobić, aby nasz wybór powierzchni gwarantował bezpieczeństwo i zmniejszał ryzyko upadku? Zaufać, bo tylko płyty gumowe mogą zagwarantować taką asekurację przed otarciami i siniakami. Tylko one amortyzują upadek, a dziecko nawet się nie skrzywi kiedy wyląduje na kolorowy dywan. Zapewniają również wysoką jakość oraz prostotę w utrzymaniu czystości podczas użytkowania nawierzchni bezpiecznej. Produkty są najwyższej jakości i spełniają zalecane normy europejskie przy produkcji. 

Dlaczego wybieramy wypoczynek z firmą DBR Bezpieczne Nawierchnie?

Chyba każdy z nas jest wymagającym klientem, jeżeli chodzi o nawierzchnie na których wypoczywamy, kształtujemy sylwetkę, rozwijamy tężyznę fizyczną, czy spędzamy czas na zabawie z dzieckiem. Dokonując wyboru wyjazdu na urlop, do SPA, przeglądamy foldery. I na co zwracamy uwagę? Na estetykę i bezpieczeństwo,  na ciepłe barwy. Połączenie tego wszystkiego gwarantują nam niezastąpione nawierzchnie . Na wszystkich płaszczyznach codziennego życia: parki, stadiony, place rekreacyjne i zabaw, siłownie zewnętrzne i wewnętrzne, balkony, baseny, brodziki, tarasy i altany – wszędzie znajdują zastosowanie. Wielofunkcyjność, bezpieczeństwo i łatwość utrzymania higieny są najwyższą gwarancją dla naszego zdrowia. Do tego przyjazne dla środowiska i doskonale wkomponowują się w otoczenie. Dlatego zaufajmy producentowi DBR Bezpieczne Nawierzchnie.

You may also like

Leave a Comment