Najlepsze wiertarko-wkrętarki do prac domowych

by Karol
0 comment

Elektronarzędzia stanowią podstawę wyposażenia każdego przydomowego warsztatu majsterkowicza. Należą do nich m.in. praktyczne wiertarko-wkrętarki, które pozwalają na wygodne wkręcanie i wykręcanie śrubek oraz wiercenie niewielkich otworów. Wyróżniają się kompaktową i ergonomiczną konstrukcją, dzięki czemu znacznie ułatwiają przechowywanie ich na małym metrażu. Które z nich warto mieć w swoim domu?

Jakie parametry uwzględnić podczas zakupu wiertarko-wkrętarki?

Wiertarko-wkrętarka to doskonała alternatywa dla każdego majsterkowicza, który ceni sobie funkcjonalność oraz chce zmniejszyć liczbę elektronarzędzi. Jednym z najważniejszych parametrów pozostaje moc silnika, która bezpośrednio warunkuje wydajność urządzenia. Większa moc pozwoli na pracę w twardszych materiałach. Weź pod uwagę także napięcie. Jeśli chcesz używać sprzętu w czasie remontu, postaw na te o napięciu przekraczającym 18V. Przydatne mogą okazać się dodatkowo modele wyposażone w funkcję udaru.

Podczas zakupów należy uwzględnić również zakres momentu obrotowego, który można regulować w zależności od tworzywa. Na rynku znajdziesz dodatkowo narzędzia sieciowe oraz te wyposażone w akumulator. Jeśli planujesz pracować w trudno dostępnych miejscach, przydatne może okazać się urządzenie bezprzewodowe. Sprawdź wtedy pojemność baterii i czas ładowania. Warto zwrócić ponadto uwagę na wagę i wielkość maszyny. Duże i ciężkie wiertarko-wkrętarki mogą znacznie utrudnić regularną pracę.

Jakie wiertarko-wkrętarki sprawdzą się w warsztacie majsterkowicza?

Szukasz budżetowego rozwiązania do pracy w warsztacie majsterkowicza? Potrzebujesz uniwersalnych narzędzi o kompaktowych wymiarach do wiercenia w metalu i drewnie? Postaw na model EINHELL TE-CD z szybkozaciskowym uchwytem. Wiertarko-wkrętarka wyposażona jest w wysokiej jakości silnik bezszczotkowy, który zapewnia wydajną i bezawaryjną pracę przez długie lata. Dwubiegowa przekładnia oraz moment obrotowy sięgający do 40 Nm zapewniają wydajne działanie sprzętu.

Ranking wiertarko-wkrętarek do przydomowego warsztatu obejmuje także urządzenie BOSCH Professional GSB 120-LI o napięciu wynoszącym 12V. Możesz wykorzystać je do wiercenia w drewnie, metalu oraz murze. Przyda się również w czasie skręcania mebli. Zestaw obejmuje dwa akumulatory, ładowarkę, wiertła i końcówki oraz praktyczną walizkę do przechowywania i transportowania.

Najlepsze wiertarko-wkrętarki do prac remontowo-budowlanych

Potrzebujesz wydajnych i uniwersalnych elektronarzędzi do cięższych prac remontowo-budowlanych? Zależy Ci przy tym na komforcie użytkowania? Wybierz wiertarko-wkrętarkę RYOBI R18PD5-0 o napięciu akumulatorowym wynoszącym 18V. Wysokie parametry i niezawodność sprawiają, że możesz wykorzystywać ją do wiercenia w drewnie, stali oraz murze. Maszyna wyposażona jest dodatkowo w funkcję udaru. Co więcej, model wyróżnia się niewielkimi wymiarami oraz relatywnie niskim poziomem głośności.

Alternatywnym wyborem może okazać się wiertarko-wkrętarka BOSCH UniversalDrill 18V wyposażona w jednoczęściowy uchwyt oraz automatyczną blokadę wrzeciona, co znacznie ułatwia zmianę wierteł i końcówek wkręcających. Majsterkowanie dodatkowo ułatwi dioda LED oraz niska waga. Urządzenie razem z akcesoriami możesz przechowywać w wygodnej i wytrzymałej walizce narzędziowej dołączanej do zestawu.

You may also like

Leave a Comment