Nieproszeni goście w naszym domu – robaki

by Karol
0 comment

Robaki w domu potrafią uprzykrzyć życie mieszkańców i przysporzyć im wielu problemów. Dostępność pokarmu sprawia, że mogą się zadomowić i szybko rozmnożyć. Po czym poznać, że w naszym domu zamieszkały insekty i jak je skutecznie zwalczyć?

Jak rozpoznać, że w domu zamieszkały insekty?

Większość robaków zamieszkuje w zaniedbanych domach, w których kurz, wilgoć i brud tworzą środowisko sprzyjające ich bytowaniu. Zdarza się jednak, że insekty zadomawiają się nawet w czystym, regularnie sprzątanym mieszkaniu. Mogą przywędrować z pobliskiego zsypu, wysypiska śmieci albo z zaniedbanego mieszkania znajdującego się w sąsiedztwie. Bywa również, że zostają przyniesione do domu wraz z używanymi meblami, dywanami, ubraniami, a nawet na podeszwach obuwia. Ukryte w zakamarkach szybko opanowują mieszkanie. W krótkim czasie potrafią zasiedlić cały budynek. Prusaki, karaluchy i pluskwy to najbardziej uciążliwi współlokatorzy, którzy oprócz pozostawiania odchodów mogą zabrudzać jedzenie i przenosić groźne infekcje. Prusaki i karaluchy rozsiewają zarazki gruźlicy i cholery. Stanowią również częstą przyczynę alergii. Pluskwy są szczególnie niebezpieczne, gdyż nocą gryzą mieszkańców. Jest to bolesne, a ponadto grozi infekcją. Potrafią ukryć się szczelinach, pod boazerią, panelami podłogowymi, a nawet listwami przyściennymi.

Walka z insektami

Podstawą walki z robakami jest utrzymanie czystości w domostwie. Istotną rolę odgrywa niedopuszczenie do zawilgocenia mieszkania. Z insektami takimi jak rybiki, mrówki faraona oraz szubaki możemy poradzić sobie samodzielnie. Pomogą w tym różnego rodzaju pułapki, lampy owadobójcze oraz spraye znajdujące się powszechnie w sprzedaży. Warto także pozaklejać wszystkie szczeliny i szpary, by ograniczyć migrację robaków. Jednak w przypadku prusaków, karaluchów i pluskiew takie rozwiązanie nie zda egzaminu. Środki dostępne w sklepach nie są wystarczająco skuteczne, by pozbyć się robaków na dobre. Nawet jeżeli doraźnie zmniejszy się ich populacja, szybko nadrobią straty. Domowe metody nie są w stanie zlikwidować kolonii robaków. Dlatego konieczne jest skorzystanie z pomocy ekipy dezynsekcyjnej, która skutecznie pozbędzie się ich z domu.

Fachowa dezynsekcja

Do skutecznej walki z pluskwami oraz karaluchami niezbędne są właściwe środki i obszerna wiedza na temat tych insektów. Profesjonalna firma szybko znajdzie sposób na zwalczenie szkodników. Eksperci, których ofertę można znaleźć na stronie: https://dobrzesprzatamy.pl/uslugi/zwalczanie-pluskiew opracowali własną, skuteczną metodę dezynsekcji. Polega ona na zamgławianiu biodegradowalnym środkiem chemicznym. Zabieg wykonywany jest trzy razy w odstępach dwutygodniowych. Jest to konieczne ze względu na cykl rozwojowy insektów. Dopiero seria trzech zabiegów gwarantuje trwałe pozbycie się robaków. Bardzo ważne jest, by insekty zamieszkujące np. sąsiednie lokale w bloku nie mogły ponownie wprowadzić się do mieszkania. Dlatego firma zabezpiecza wszystkie miejsca, którymi mogłyby się przedostać.

Samodzielna walka z niektórymi insektami jest z góry skazana na porażkę. Dlatego w przypadku pluskiew oraz karaluchów lepiej od razu skorzystać z pomocy fachowców. Oszczędzi to czas, pozwoli uniknąć stresu i skutecznie zlikwiduje szkodniki.

You may also like

Leave a Comment