Nowoczesne kinkiety we wnętrzu – idealny sposób na doświetlenie przestrzeni domu

by Karol
0 comment

Kinkiet należy do tego typu oświetlenia, które nadaje wnętrzu przytulności. Nowoczesne lampy ścienne urozmaicą każdy rodzaj wnętrza. Sprawdzą się w salonie, sypialni, kuchni i łazience.

Kinkiet, czyli oświetlenie dodatkowe

Kinkiety są lampami mocowanymi na ścianie. Przeważnie składają się z klosza i elementu, do którego jest on przytwierdzony. Nowoczesne kinkiety mają możliwość regulacji kąta padania światła. Odpowiednio dobrany klosz i żarówka wyczarują we wnętrzu niespotykany klimat. 

Kinkiet to oświetlenie dodatkowe, zatem może współgrać z już wisząca lampą lub stanowić dla niej przeciwwagę. Wszystko zależy od Twojego gustu i upodobania. 

Jak dopasować kinkiety do salonu?

Salon należy do jednych z większych pomieszczeń w domu. Dobierając kinkiet, bierz pod uwagę, ile światła słonecznego znajduje się we wnętrzu. Salon zlokalizowany od strony południowej lub wschodniej będzie nasłoneczniony i nawet w zimie nie będzie potrzebował tyle sztucznego światła. W takim wypadku możesz pokusić się o kinkiety z nieprzezroczystymi abażurami. Oświetlą one tylko wybrane przestrzenie. Z kolei, jeśli Twój salon usytuowany jest od zachodu lub północy, w pomieszczeniu często jest dość ponuro. Wtedy warto postawić na kinkiety z przezroczystymi kloszami, które idealnie doświetlą wnętrze. 

Kinkiety do sypialni

Sypialnia jako pomieszczenie do relaksu powinna być dobrze doświetlona. Kinkiety będą pełniły tu między innymi funkcję lamp przeznaczonych do czytania. W zależności od tego, jaki styl panuje we wnętrzu, zdecyduj się na romantyczne kinkiety-świeczniki lub artystyczne kinkiety z reprodukcjami obrazów znanych mistrzów malarstwa. 

Oczywiście na rynku jest mnóstwo tego typu lamp. Możesz wybierać spośród metalowych, ze szklanymi kloszami i ręcznie malowanymi abażurami z naturalnych tkanin. 

Kinkiety do kuchni i łazienki

Kinkiety do kuchni najczęściej służą do oświetlania blatów. Zatem światło, jakie emitują, powinno być jasne, najlepiej punktowe. Sprawdzą się lampy z całkowicie otwartym kloszem. 

W łazience nie może zabraknąć dużego lustra, a co za tym idzie oświetlającego go kinkietu. Pionowe lustro polubi się z kinkietami rozmieszczonymi po obu jego bokach. Z kolei poziome z podłużnym kinkietem z większą ilością kloszy. 

Nowoczesne kinkiety – bogactwo form, kolorów i motywów

Nowoczesne kinkiety mają wyszukane formy i ciekawy design. Będą idealnie współgrały z wnętrzami modernistycznymi, minimalistycznymi i loftowymi. 

Kinkiet może wtopić się w otoczenie lub wręcz przeciwnie – stanowić element wyróżniający. 

Minimalistyczne i industrialne pomieszczenia polubią się z kinkietami prostymi w formie i kolorze. Mogą one mieć metalowe lub szklane klosze. Tekstylne abażury idealnie dopełnią pokój, w którym znajduje się niewiele ozdób i bibelotów. 

Kinkiety w stylu prowansalskim mają malowane klosze z charakterystycznym motywem lawendy. Często nawiązują do sztuki – znanych arcydzieł mistrzów malarstwa. 

Miłośnicy stylu glamour na pewno zdecydują się na kinkiet kryształowy, który wraz z bogatym żyrandolem będzie stanowił pełną przepychu, spójną całość. 

Moda na rustykalne wnętrza nie przemija. Jeśli i Ty uwielbiasz sielski klimat, koniecznie zainteresuj się kinkietami folkowymi. Przywodzą na myśl ludowe stroje prosto z Łowicza lub wielkanocne pisanki.  

Kinkiety dobierzesz do aranżacji wnętrza i swojego gustu. Na rynku tego rodzaju lamp jest mnóstwo. Pamiętaj, aby wybierać te dobrej jakości z wytrzymałych i trwałych surowców. Najlepszą opcją jest kupowanie ich od producenta. Zyskasz gwarancję oryginalności i solidnego wykonania. 

Sprawdź więcej na naszej stronie :

https://testerbis.com.pl/18-kinkiety

You may also like

Leave a Comment