Obrazy na szkle w domu – nowoczesna aranżacja wnętrza

by Karol
0 comment

Masz wrażenie, że wnętrze Twojego mieszkania jest nudne i brakuje mu charakteru? Dotychczasowy wystrój poszczególnych pomieszczeń już Ci spowszedniał? A może masz ochotę na przeprowadzenie metamorfozy w swoim najbliższym otoczeniu? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – dokonanie drobnych zmian oraz poprawek aranżacyjnych, wywołujących spektakularny efekt, nie jest ani czasochłonne, ani zbyt kosztowne. Wystarczy, że Twoja uwaga zostanie zwrócona na obrazy na szkle. Poznaj kilka ciekawych informacji na temat takiej formy dekoracji.

Obrazy na szkle – co wyróżnia taki element zdobniczy?

Obrazy na szkle są oryginalną alternatywą dla tradycyjnych malunków na płótnie. Dzięki temu zyskują coraz większą popularność nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale i na terenie obiektów użytkowych oraz handlowych, urządzonych w nowoczesnym stylu. Wytwarzane są z hartowanego szkła, które jest odporne na uszkodzenia.

To realistycznie wyglądający, przyciągający wzrok element dekoracyjny, który skutecznie zmienia oblicze danego miejsca. Wyróżnikiem takich obrazów jest także ich funkcja użytkowa – to efektowna tablica magnetyczna, po której można pisać specjalnymi markerami, jak i przypinać notatki za pomocą magnesów. Dzięki temu organizacja życia danej rodzinny staje się prostsza niż dotychczas.

Jaki format obrazu na szkle wybrać?

Obrazy na szkle najczęściej przyjmują postać prostokąta o różnych wymiarach. Ich orientacja może być zarówno pozioma, jak i pionowa, dzięki czemu możliwe jest układanie z nich przeróżnych kompozycji o dowolnych kształtach. Te wysokiej jakości grafiki są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych – od delikatnych, pastelowych, aż po intensywne i energetyczne barwy. Najczęściej przedstawiają one pejzaże przypominające o wakacyjnym odpoczynku, a także fantazyjne i abstrakcyjne mozaiki. Często obserwuje się również wykorzystanie motywu roślinnego, czy nawiązania do tematyki kosmicznej.

W jakim pomieszczeniu obrazy na szkle będą prezentowały się najlepiej?

Dużym atutem obrazów na szkle jest łatwość ich pielęgnacji oraz uniwersalność. Taka dekoracja sprawdzi się na dobrą sprawę w każdym pomieszczeniu. Salon, pokój, czy sypialnia? To strzał w dziesiątkę! Jednak, czy nie warto byłoby w taki sposób urozmaicić także wystroju kuchni, która nazywana jest sercem domu? Obrazy na szkle do kuchni są trafionym pomysłem. Dzięki temu przygotowanie posiłków, spożywanie ich oraz spędzanie czasu z rodziną przy wspólnym stole stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Obecnie, coraz większą wagę przywiązuje się do wyrafinowanej aranżacji pomieszczenia, w którym dba się o higienę osobistą. Dlatego obrazy na szkle do łazienki nie powinny nikogo dziwić. Taki dodatek może być wyrazem dobrego gustu gospodarzy oraz ich troski o każdy, nawet najmniejszy detal architektoniczny w zamieszkiwanym przez nich wnętrzu.

Obrazy na szkle w domu – podsumowanie

Zakup obrazu na szkle to trafiona inwestycja – nie przepłacasz, a możesz cieszyć się nowym elementem wystroju dowolnego wnętrza. Dużym atutem takiego rozwiązania jest także prosty montaż. Dzięki temu, jeśli z biegiem czasu dany wzór nie będzie już wzbudzał takiego zainteresowania jak na początku, szybko można ściągnąć go ze ściany i umieścić na niej obraz z całkiem inną grafiką.

Obrazy na szkle są jednocześnie świetnym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Taki niebanalny podarunek na pewno wywoła uśmiech na twarzy niejednego miłośnika sztuki, który ceni sobie podążanie za bieżącymi trendami wnętrzarskimi.

Źródło zdjęć: freepik.com

You may also like

Leave a Comment