Ogrzewanie gazem z butli – dlaczego to się opłaca?

by Karol
0 comment

Wydajność, niskie koszty i funkcjonalność to najważniejsze cechy metody ogrzewania domu. Obecnie możliwości w tym zakresie są bardzo duże. Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę przydomowe butle gazowe.

Ogrzewanie gazowe zamiast węgla – to się opłaca!

Ogrzewanie gazowe ma wśród Polaków coraz więcej zwolenników. Ma to związek z rosnącą świadomością ekologiczną w kraju oraz z poszukiwaniem funkcjonalnych i opłacalnych sposobów ogrzewania domu. Gaz płynny nie jest szkodliwy dla środowiska – spala się prawie w stu procentach, nie wydzielając przy tym niebezpiecznych substancji. Ponadto jest bardzo wydajnym paliwem – eksperci z Amerigas przypominają jednak, aby stawiać wyłącznie na sprawdzonych dostawców gwarantujących wysoką jakość gazu.

Ogrzewanie z butli – kiedy warto?

Wymienić można wiele sytuacji, w których ogrzewanie gazowe z butli jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem. Często decydują się na nie osoby pozbawione dostępu do sieci gazowej lub czekające na wykonanie stałej instalacji. Butla z gazem sprawdza się także jako dodatkowe źródło ogrzewania wspomagające np. ogrzewanie elektryczne. Poza tym jest niezastąpiona na działkach rekreacyjnych oraz w domkach letniskowych. Pozwala mieć pełną kontrolę nad wydatkami na ogrzewanie, co w dobie stale rosnących kosztów utrzymania gospodarstw domowych jest bardzo ważne.

Butla przydomowa – nie musisz mieć pozwolenia!

Przydomowe butle gazowe są nie tylko funkcjonalne, ale i łatwo dostępne. Wynika to z tego, wykonanie tego typu instancji nie wymaga załatwiania skomplikowanych formalności. Nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę, nie jest też wymagany odpowiedni projekt oraz  nadzór Urzędu Dozoru Technicznego. Pod względem pojemności butlę można dopasować do indywidualnych potrzeb – największym zainteresowaniem cieszą się butle 11 kg oraz 33 kg. Są one proste w obsłudze i da się je zamontować praktycznie wszędzie. Zakup samej butli to jednorazowy wydatek – później pustą butlę wystarczy wymienić na pełną, najlepiej u tego samego dostawcy.

You may also like

Leave a Comment