Ogrzewanie podłogowe – korzyści

by Karol
0 comment

Komfort cieplny, tworzenie zdrowych i przyjemnych warunków przebywania w pomieszczeniach oraz oszczędność. To główne zalety, jakie ma ogrzewanie podłogowe elektryczne.

System ogrzewania podłogowego jest bardzo wydajny, dlatego zarówno przedsiębiorcy, jak i prywatni inwestorzy coraz częściej decydują się na jego montaż w swoich budynkach firmowych czy domach. Jakie konkretne są  korzyści stosowania ogrzewania podłogowego? Sprawdź.

Ogrzewanie podłogowe podczerwienią – optymalny wybór

Różne są rodzaje systemów generowania ciepła przez podłogę. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się układ elektryczny wykorzystujący promieniowanie podczerwone, czyli tzw. IR-C. To właśnie tego typu nowoczesne rozwiązania w ostatnich latach zyskują na popularności. Są one optymalnym wyborem zarówno do mieszkania, jak i obiektu firmowego, bo łączą w sobie gwarancję komfortu cieplnego z estetyką wykonania i ekonomicznymi korzyściami stosowania ogrzewania podłogowego.

Bezpieczne i zdrowe warunki w mieszkaniu

Promieniowanie podczerwone jest w pełni bezpieczne dla człowieka. Jego fale znajdują się w promieniach słonecznych, dlatego nie zachodzi obawa o negatywny ich wpływ na organizm. Co więcej, elektryczne ogrzewanie podłogowe IR-C emituje ciepło równomiernie, które absorbowane jest przez wszystkie przedmioty w pomieszczeniu, a następnie oddawane.

Dzięki temu nie dochodzi do unoszenia kurzu czy innych alergenów spowodowanych cyrkulacją powietrza, co jest standardowym zjawiskiem w przypadku grzejników konwekcyjnych. Ogrzewanie podłogowe elektryczne zapewnia zatem zdrowe warunki do oddychania nawet dla alergików.

Komfort cieplny korzyścią stosowania ogrzewania podłogowego

Rozgrzana głowa, wypieki na twarzy i zimne stopy. Jeśli korzystałeś z tradycyjnych systemów konwekcyjnych, to zapewne znasz to nieprzyjemne uczucie. Montaż elektrycznego ogrzewania w podłodze pozwoli Ci zapomnieć o tym dyskomforcie.

Technologia oparta o brak cyrkulacji powietrza, a równomierne rozprowadzanie ciepła sprawia, że nie tworzą się w pokoju strefy chłodniejsze i nagrzane. W całym wnętrzu panują niemalże te same temperatury, co przekłada się na przyjemne i bezpieczne warunki przeciwdziałające zarówno przegrzewaniu ciała, jak i jego wychładzaniu.

Oszczędność

Ogrzewanie podłogowe na podczerwień likwiduje zatem powstawanie różnych warstw termicznych w pomieszczeniu. Dzięki temu komfort cieplny można osiągnąć nawet przy temperaturze mniejszej o 3 st. C w stosunku do tego, jak trzeba nagrzać wnętrze systemem konwekcyjnym. Ma to podwójne znaczenie.

Pierwszą korzyścią jest oczywiście znaczna redukcja zużycia energii elektrycznej, co przekłada się na mniejsze warunki za prąd w sezonie grzewczym, a także jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku. Oszczędność prądu sięga zazwyczaj ok. 20%. Drugi atut wiążę się z tworzeniem przyjemnych warunków do bytowania. Niższa temperatura oznacza większą wilgotność, zlikwidowany zostaje zatem problem suchego powietrza. W pokoju z elektrycznym ogrzewaniem podłogowym można zatem komfortowo oddychać i nie narażać się na przesuszanie śluzówki.

You may also like

Leave a Comment