Owady, które uprzykrzają nam życie- w jaki sposób się ich pozbyć?

by Karol
0 comment

Kiedy zbliża się długo wyczekiwana przez nas pora letnia, wraz z nią pojawiają się uprzykrzające nam życie owady. Ze względu na to, że są bardzo irytujące, często decydujemy się na ich pozbycie za pośrednictwem różnych metod.

W jaki sposób bronić się przed uciążliwymi komarami? Czy muchy mogą nosić miano najbardziej irytujących owadów? Czy osy rzeczywiście są takie niebezpieczne? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Uciążliwe komary- jak się przed nimi bronić?

Zapewne każdy z nas uwielbia ciepłe, letnie wieczory, które są idealne do tego, aby wybrać się na krótki spacer i pozwiedzać okolice. Niestety w zdecydowanej większości przypadków wiąże się to z ogromną ilością komarów, które są dla nas zupełnie bezlitosne. Kąsają nas w ciągu kilku sekund, kiedy znajdą się na naszej skórze. Są na tyle perfidne w swoich działaniach, że z łatwością przebijają się przez nasze cienkie tekstylia. W konsekwencji uniemożliwia nam to beztroski odpoczynek. Na podstawie badań i eksperymentów wywnioskowano, że każdego roku ilość tych insektów zwiększa się, co jest szczególnie widoczne w miejscach nieco bardziej wilgotnych, jak chociażby w lesie lub w pobliżu wodnych akwenów. Jeśli pragniemy zrelaksować się w wieczorne dni- mamy kilka możliwości. Zdecydowanie najskuteczniejsze są specjalne spraye, które mają na celu odstraszenie tych owadów. Ich użycie wystarcza nam często na kilka godzin, co z pewnością jest rozwiązaniem godnym uwagi. Jeśli mamy natomiast problem z otworzeniem okna w pokoju, wówczas rozsądne wydają się być moskitiery, czyli popularne siatki, które mocowane są do drzwi lub okien. Alternatywnymi sposobami są specjalistyczne lampy owadobójcze, a także rośliny na parapetach, które wydzielają nietypowe zapachy, na które komary są wrażliwe, a przez nas są właściwie niewyczuwalne. 

Muchy jako najbardziej irytujące owady?

Do najbardziej irytujących owadów z pewnością możemy zaliczyć muchy, które nie tylko nie pozwolą nam się zrelaksować, ale będą nam przeszkadzać w trakcie spokojnego snu. Pierwsze muchy widoczne są, kiedy pojawia się wiosenna temperatura powietrza, a opuszczają nas dopiero późną jesienią, kiedy termometr na zewnątrz oscyluje w granicach kilku stopni. W jaki sposób skutecznie poradzić sobie z tymi owadami w plenerze? Zdecydowanie najskuteczniejsze okażą się środki owadobójcze w postaci różnorodnych sprayów. Ich cena jest w pełni satysfakcjonująca, biorąc pod uwagę skuteczność tego rozwiązania. W domu możemy natomiast zawiesić specjalne lepy, skorzystać z moskitier, ewentualnie wykorzystać urządzenia, które nagrzewają się i tym samym wywołują zapach nieprzyjemny dla much. 

Osy- czy rzeczywiście są takie niebezpieczne?

Przez wielu osy uważane są za niebezpieczne owady. Kiedy je widzimy, zaczynamy uciekać, przez co stają się one jeszcze bardziej agresywne. Osy z reguły atakują tylko dlatego, że bronią siebie bądź swojego terytorium. Są jednak bardzo pożyteczne, dlatego ich likwidowanie powinno odbywać się jedynie w sytuacjach, w których nasze życie bądź zdrowie jest zagrożone. Aby odstraszyć osy warto wziąć pod uwagę gotowe preparaty, które możemy kupić w  sklepie (https://www.target.com.pl/produkty/pulapka-wabiaca-na-osy-i-muchy). Oprócz środków chemicznych skuteczne też są niektóre rośliny, zapachy, a nawet kolory. Osy nie lubą zapachy podgrzewanego octu i leju goździkowego, cytryny, czosnku. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że osy nie widzą koloru czerwonego, natomiast lgną do białego i żółtego. 

You may also like

Leave a Comment