Pergola tarasowa, czyli idealny pomysł na praktyczne zadaszenie

by Karol
0 comment

Zastanawiasz się, czym wykończyć górną część swojego tarasu lub balkonu, by móc wypoczywać w obrębie wskazanej przestrzeni bez względu na pogodę? Sprawdź, czym charakteryzują się pergole lub dachy szklane!

Choć nie każdy może sobie pozwolić na wypoczynek we własnym ogrodzie, to już znacznie więcej osób chętnie oddycha świeżym powietrzem na dostępnym balkonie w mieszkaniu. Niestety radosne chwile relaksu pod chmurką może przerwać zła pogoda, czyli silny wiatr lub opady deszczu. To właśnie na taką okoliczność warto zabezpieczyć się pergolą markizową, lamelową lub dachem szklanym. Każda z tych konstrukcji, sprawdza się bardzo dobrze, a także wygląda profesjonalnie. Nic dziwnego, że każdy z tych systemów cieszy się coraz większą popularnością, a zadowolonych klientów nie brakuje. 

Pergola tarasowa – nie tylko od strony praktycznej

Bo choć głównym założeniem montażu takiego systemu, jest przede wszystkim ochrona przed wiatrem i deszczem to trzeba przyznać, że i aspekt wizualny odgrywa tutaj nie małą rolę. Pergole tarasowe wyglądają dobrze w niemal każdym otoczeniu roślinności i w kompozycji z zabudową architektoniczną. System nowocześnie zasuwanej markizy świetnie oddaje klimat nadmorskich budynków, które nieodzownie kojarzą się z wakacjami i wypoczynkiem. Natomiast nowoczesne kompozycje lamelowe to idealny sposób na podkreślenie nowoczesnych elementów architektury. To odpowiedź na bardzo modny styl industrialny, połączony z modernistycznym.

Zupełnie inną kategorię pergoli, w kierunku nowoczesnego rodzaju zadaszenia tarasowego będą szklane dachy, które z pewnością zainteresują fanów minimalizmu oraz przestronnych oranżerii. Wykonując taką szklaną konstrukcję można bowiem bardzo praktycznie wydłużyć strefę domowego tarasu. Co za tym idzie, niemal od razu po przekroczeniu progu domu, poczujemy łyk natury i roślinności, ale bez poczucia, że jesteśmy w ogrodzie. Szklane zadaszenie oraz nie rzadko także boczna zabudowa dają wrażenie przebywania w domowym wnętrzu, ale bliżej tego, co znajduje się na działce.

Nowoczesne pergole tarasowe i szklane zadaszenia – konstrukcje na miarę XXI wieku

To prawda, że występujące w ofercie producentów konstrukcje odbiegają od tych, do których zwykliśmy się przyzwyczaić. Szklane zadaszenia wraz z markizową przesłoną mogą być podparte na solidnych i eleganckich nogach z aluminium, które w swojej niezmiennej postaci przetrwa naprawdę wiele lat użytkowania.

Cała kompozycja poprzez zastosowanie szlachetnych materiałów nabiera elegancji, a jej praktyczne wykorzystanie staje się ważnym aspektem wpływającym na chęć ich zakupu. 

Weźmy pod uwagę chociażby wspomniany system pergoli, który wizualnie przypomina markizę.  Wykonany jest na delikatnych, ale jednocześnie solidnych nogach, a dodatkowym mechanizmem są tutaj boczne szyny prowadzące.

Kaseta, z której rozwija się markiza jest odpowiednio zabezpieczone, także przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które dają się we znaki szczególnie jesienią i zimą. To wszystko sprawia, że pergola bez problemu przeciwstawi się wiatrowi i warunkom pogodowym do siły wiatru 6 w skali Beauforta. Przykład takiego produktu znajdziemy na: http://www.pergoletarasowe.com.pl/, ale warto podkreślić, że to tylko jeden z wielu przykładów. Jeśli poszukujesz praktycznego i wizualnie zadowalającego rozwiązania to z pewnością ucieszy Cię mnogość znajdujących się tam produktów!

You may also like

Leave a Comment