Piekarnik elektryczny czy gazowy?

by Karol
0 comment

Urządzenie własnej kuchni nie jest wcale takie proste. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim kierować się nie tylko jej atrakcyjnym wyglądem, ale w szczególności wysoką funkcjonalnością. Jest to bardzo istotne, ponieważ dzięki temu korzystanie z niej będzie jeszcze przyjemniejsze. Bardzo ważnym wyposażeniem każdej kuchni jest w szczególności piekarnik. Zatem jaki powinniśmy wybrać model, gazowy czy też elektryczny?

Piekarnik elektryczny czy gazowy? Co powinniśmy wybrać?

Obydwa rozwiązania posiadają swoje wady oraz zalety, chociaż w gruncie rzeczy są bardzo do siebie podobne. W przypadku piekarnika gazowego należy mieć odpowiednie przyłącze. Nie powinno być z tym problemu w przypadku domów, ale innym przypadkiem są mieszkania. Często bywa tak, że zarządca osiedla nie doprowadza gazu do mieszkań ze względów bezpieczeństwa. W takich sytuacjach pozostaje kupno piekarnika elektrycznego.

Jeżeli chodzi o samo gotowanie, to jest ono bardzo podobne. Poszczególne piekarniki posiadają te same tryby grzania oraz dostępne temperatury. Różnicę można dostrzec w samej obsłudze piekarników. W przypadku modeli elektrycznych, użytkownik ma możliwość bardziej precyzyjnych ustawień. Szczególnie nowe modele, które są wyposażone w bardziej zaawansowany panel sterujący, dają możliwość idealnego sterowania.

Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że oczywiście atrakcyjna kuchnia jest miejscem, gdzie możemy bardzo dobrze się czuć i bez przeszkód przygotować smaczne potrawy. Jednak podczas jej aranżacji nie należy tylko i wyłącznie skupiać się na modnych dodatkach. Wygląd ma znaczenie, jednak w tym przypadku dużo istotniejsza jest funkcjonalność. Warto wyposażyć to miejsce w wysokiej jakości urządzenia, takie jak piekarnik elektryczny. Obecnie dostępne są między innymi liczne kody rabatowe Neonet, dzięki którym taki element wyposażenia kupimy znacznie taniej. Warto dobrze zastanowić się, który rodzaj piekarnika wybrać. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety oraz daje inne możliwości przygotowywania potraw.

Wybór w sklepach

Jeszcze do niedawna na sklepowych półkach dominowały piekarniki gazowe, które były bardziej popularne. Dziś jak przejdziemy się po dużych sklepach ze sprzętem AGD, zauważymy, że dominują piekarniki elektryczne. Jest ich więcej, a więc łatwiej wybrać taki model, który wpasuje się w nasz gust. Tendencja do zwiększania dostępności piekarników elektrycznych wynika między innymi z przemian społecznych związanych z czystym powietrzem. W coraz większej ilości domów montowana jest również fotowoltaika, a więc koszty utrzymania piekarnika elektrycznego są praktycznie zerowe w takim układzie. 

You may also like

Leave a Comment