Popularne siatki ogrodzeniowe stalowe

by Karol
0 comment

Najpopularniejszym rozwiązaniem chroniącym naszą działkę i nasz dom jest ogrodzenie. Od razu poczujemy się bezpieczniej gdy nasz teren będzie w całości ogrodzony siatką. Standardowa wysokość ogrodzeń w Polsce to 1,5 metra. Po ukończeniu prac nad ogrodzeniem zwiększy się nasze bezpieczeństwo. Już nikt niepowołany nie dostanie się na naszą posesję. Tak samo z dzikimi zwierzętami, jeśli nasza działka jest blisko lasu. W poniższym artykule postaramy się zaprezentować popularne siatki i przęsła na ogrodzenie.

Zalety stalowych siatek i paneli ogrodzeniowych

  • Wysoka odporność na korozję – polecamy produkty ocynkowane i malowane proszkowo lub powlekane. Tak zabezpieczone siatki lub panele i przęsła będą nam służyć przez wiele lat
  • Stosunkowo niski koszt ogrodzenia – ogrodzenie z siatki, paneli ogrodzeniowych lub nawet przęseł ( w niektórych przypadkach ) będzie tańsze od ogrodzeń murowanych
  • Naprawa nie jest kłopotliwa – naprawa siatek ślimakowych, siatek zgrzewanych lub paneli ogrodzeniowych i przęseł nie jest kłopotliwa o ile uszkodzeniu nie ulegną słupki
  • Popularne kolory siatek powlekanych lub malowanych proszkowo – najpopularniejsze są dwa kolory – Zielony i antracytowy.

Charakterystyka siatek, przęseł i paneli ogrodzeniowych

Siatki ślimakowe

Siatki ślimakowe (nazywane też rombowymi) powstają z trzech rodzajów drutu: ocynkowanego i ocynkowanego z powleczeniem, oraz drut goły powlekany. W naszej ofercie występują tylko pierwsze dwa rodzaje, gdyż te rozwiązania są sprawdzone i te siatki wykonane z tych drutów są dobre. Są one wystarczająco odporne na korozję w naszych warunkach pogodowych. Siatki ślimakowe są uniwersalne , jest to sprawdzone rozwiązanie nawet na pochyłym terenie. Popularne kolory to zieleń i antracyt.

Siatki zgrzewane

W sklepie internetowym Siatkowy.com pojawia się kilka rodzajów siatek zgrzewanych ogrodzeniowych. Najpopularniejsza i najlżejsza opcja to siatka E-Plast (Produkowana przez firmę Or-Metal ze Słowacji). Warto zwrócić uwagę na małe oczka w siatce E-Plast – otóż wymiar oczka w tej siatce wynosi 5 X 10 cm. Grubość drutu w siatkach E-Plast to 2,2 mm. Kolejnym dostępnym typem siatek zgrzewanych jest H-Plast, to siatka o takim samym oczku jak E-Plast czyli 5X10 mm. Jednak jest wykonana z grubszego drutu bo 2,6 mm. Ostatnim typem siatki od producenta Or-Metal to siatka V-Plast czyli siatka o mniejszym oczku bo 5X5 cm. Wykonana z grubszego drutu bo drut ma średnicą 2m5 mm.

Panele ogrodzeniowe

Siatkowy.com oferuje obecnie głównie Panele ogrodzeniowe Nylofor 3D Pro XL uwaga – są to panele o długości 3 metrów!, są one produkowane przez belgijskiego producenta Betafence. Są to produkty bardzo wysokiej jakości. Wszystkie panele są podwójnie zabezpieczone przed korozją. Otóż są one ocynkowane i później malowane proszkowo. Oczka w tych panelach mają wymiar 50X200. W naszej ofercie są także inne panele od polskiego producenta. Mają szersze oczko i są tańsze. Ich długość to 2,5 metra.

Przęsła ogrodzeniowe

Czyli tak zwane Nowoczesne Ogrodzenia Frontowe – najdroższe z wszystkich rozwiązań, niedostępne w naszym sklepie. Przęsła są wykonane z stalowych profili potem cynkowane i malowane proszkowo. W wielu przypadkach to ogrodzenie jest wykonywane na zamówienie. Chociaż są też systemy uniwersalne.

You may also like

Leave a Comment