Segregatory biurowe – uporządkuj dokumenty w biurze lub domu

by Karol
0 comment

W Twojej firmie na co dzień pracuje się z papierowymi dokumentami? Przychodząca do Ciebie korespondencja „wylewa” się z szuflady? W każdym z tych przypadków rozwiązaniem są artykuły biurowe stworzone z myślą o uporządkowaniu dokumentacji. Najpopularniejsze są oczywiście segregatory, ale nie jest to jedyna możliwość.

Na co zwrócić uwagę, wybierając segregatory do firmy lub domu?

Segregatory to popularne rozwiązanie, gdy mowa o porządkowaniu dokumentów. Jeżeli jednak chcesz być zadowolony z zakupionych segregatorów, zwróć uwagę na:

  • Pojemność. W Biuronimo znajdziesz segregatory o różnej szerokości grzbietu, np. 25, 44 czy nawet 86 mm. Nie zawsze wybór najbardziej pojemnych segregatorów będzie dobrym rozwiązaniem – wszystko zależy od Twoich potrzeb.
  • Materiał użyty do produkcji segregatora. Najtańsze segregatory są produkowane z kartonu. Jeżeli jednak priorytetem jest dla Ciebie zarówno trwałość, jak i estetyka, wybierz segregatory z polifoamu lub polipropylenu.
  • Rozmiar. Większość firm pracuje na dokumentach formatu A4. Prawdopodobnie również taki rozmiar ma przychodząca do Ciebie korespondencja. W Biuronimo zamówisz też segregatory w formatach A5, A4+ czy A3.

Standardowo segregatory są wyposażone w ringi, za pomocą których przytrzymywane są dokumenty. Producenci proponują segregatory zarówno z 2, jak i 4 ringami.

Do uporządkowania dokumentów przechowywanych w segregatorze wykorzystaj specjalne przekładki do segregatora – są one dostępne w różnych rozmiarach, np. A5 czy A4.

Jakie firmy produkują segregatory – poznaj najpopularniejsze marki

W Biuronimo – sklepie specjalizującym się w sprzedaży artykułów i urządzeń biurowych – znajdziesz segregatory pochodzące od różnych producentów. Za wiodących dostawców akcesoriów biurowych można uznać m.in. D.rect, Donau, Esselte, Herlitz czy Leitz. Marka może mieć dla Ciebie znaczenie, jeżeli Ty lub Twoi pracownicy korzystacie z segregatorów na co dzień. Wybierając artykuły jednego producenta, możesz uniknąć np. różnic w wysokości segregatorów czy we wzorach etykiet znajdujących się na grzbietach.

Bez względu na to, na jakie segregatory się zdecydujesz, możesz przebierać w kolorach – od odcieni pastelowych aż po intensywne. Jeżeli potrzebujesz większej liczby segregatorów, to bogata kolorystyka Ci pomoże – możesz z jej użyciem pogrupować dokumenty, dzięki czemu znalezienie potrzebnych informacji nie sprawi Ci problemu.

Nie tylko segregatory – inne akcesoria do archiwizacji dokumentów

Segregatory przydadzą się zarówno w firmowym, jak i domowym biurze. Obieg dokumentów może jednak wymagać sięgnięcia także po inne akcesoria biurowe. Do przechowywania dokumentów, nad którymi pracujesz Ty lub Twój zespół, możesz wykorzystać:

  • Koszulki i foldery na dokumenty. Ich podstawową zaletą jest to, że pozwalają uchronić dokumenty przed zabrudzeniem czy zalaniem. Jeżeli wysyłasz ważne dokumenty do klientów za pośrednictwem poczty, doskonale sprawdzą się one jako dodatkowa warstwa ochronna – włóż korespondencję do koszulki i dopiero następnie do koperty.
  • Pojemniki na dokumenty. Trwałe pojemniki dostępne w różnych kolorach świetnie nadają się do przechowywania dokumentów, po które sięgasz często i które chcesz mieć pod ręką.
  • Teczki i skoroszyty. W Biuronimo możesz zamówić najróżniejsze skoroszyty i teczki, np. teczki do podpisu, albumy ofertowe, teczki segregujące, teczki preszpanowe czy skoroszyty zaciskowe.

Jeżeli chcesz zarchiwizować dokumentację, nad którą zakończyłeś pracę, wykorzystaj kartonowe pudła archiwizacyjne. Wyróżniają się one pojemnością i jednocześnie są tańsze niż segregatory.

Wszystkie wymienione produkty do przechowywania dokumentów znajdziesz u sprawdzonego partnera – zaufanego dostawcy Biuronimo. Zamówienie możesz złożyć w sklepie internetowym Biuronimo.

You may also like

Leave a Comment