Skuteczna izolacja poddasza użytkowego

by Karol
0 comment

Poddasza dają ogromne możliwości aranżacji przestrzeni. Nic więc dziwnego, że strych staje się popularnym miejscem mieszkalnym. Dowiedz się, dlaczego do ich ocieplenia doskonale sprawdza się wełna mineralna szklana ISOVER.

Poddasze znajduje się pomiędzy dachem i najwyżej umiejscowionym stropem w budynku. Poddasze użytkowe definiowane jest jako przestrzeń, która została przystosowana do przebywania w niej ludzi. Ze względu na swoje funkcjonalności mieszkalne wymaga właściwego wykończenia, ocieplenia i oświetlenia. Poddasze jakiś czas temu było synonimem niezbyt przyjaznego mieszkania, ale obecnie – podobnie, jak i loft – jest przestrzenią dedykowaną osobom szczególnie wymagającym, pomysłowo kreującym miejsce swojego życia.

Jeśli zdecydujesz się przeznaczyć poddasza na cel użytkowy, to zwiększy to kwotę podatku od nieruchomości. Zagospodarowany strych zostanie opodatkowany i jednocześnie wliczony w powierzchnię użytkową całego domu. Dokładna powierzchnia poddasza oraz jego kształt uzależnione są pomysłem i realizacją aranżacji. Wyznacza je zarówno konstrukcja więźby dachowej, jak też wysokość ścianki kolankowej oraz ścianki działowe.

Pozostawiając wszystkie skosy, przestrzeń poddasza sprawi przestronne wrażenie, jednak tylko fragment da się urządzić wygodnie. Będzie to również spora przestrzeń przeznaczona do ogrzewania. Dlatego niskie fragmenty skosów można odciąć ściankami i sufitem. W ten sposób uzyskane pomieszczenia będą mniejsze, jednak oszczędzisz na ogrzewaniu, a jeszcze większe oszczędności może dać odpowiednie ocieplenie przestrzeni poddasza.

Doskonale sprawdzi się wełna mineralna szklana. Jej zalety wychodzą naprzeciw wymaganiom użytkowego poddasza. Wełna mineralna szklana jest bezpieczna, za sprawą swojej niepalności. Kiedy nastąpi zaprószenie ognia na strychu, to nie ułatwi jego rozprzestrzenia. Wełna jest lekka i sprężysta, precyzyjnie wypełnia sobą całą izolowaną przestrzeń. Nie tworzą się puste przestrzenie, przez które mogłoby uchodzić ciepło.

Marka ISOVER posiada w swojej ofercie produkty z wełny mineralnej szklanej do ocieplenia dachu skośnego w postaci zrolowanych mat: Super-Mata Plus (lambda 0,032 [W/mK]); Super-Mata (lambda 0,033 [W/mK]); Profit-Mata (lambda 0,035 [W/mK]); Uni-Mata (lambda 0,039 [W/mK]); Uni-Mata Plus (lambda 0,038 [W/mK]). Parametr λD (lambda) informuje, ile energii cieplnej przenika przez przypisany do niej materiał. Im parametr λD ma niższą wartość, tym jest funkcjonalnie lepszym izolatorem. Grubszy materiał o danej lambdzie na ogół stawia większy opór ciepłu, które przenika z ogrzanych pomieszczeń.

Wełna marki ISOVER gwarantuje również dobrą izolację akustyczną. Brak konieczności sznurkowania maty w niższych lambdach ułatwia z kolei jej szybką aplikację. Podczas prac wykończeniowych prowadzonych na poddaszu należy w odpowiedni sposób dostarczyć tam produkty. Dlatego transportowanie wełny szklanej mineralnej ISOVER na poddasze jest ułatwione dzięki funkcjonalnej oraz wygodnej etykieto-rączce.

You may also like

Leave a Comment