Sprzątanie ekologiczne – nie tylko w domu

by Karol
0 comment

Wraz ze wzrostem świadomości w zakresie wpływu człowieka na środowisko, pojawiają się pro-ekologiczne trendy w niemal każdej dziedzinie życia. Sprzątanie – zarówno w zakresie produktów czyszczących, jak i usług świadczonych przez firmy sprzątające znajduje się obecnie na granicy prawdziwej rewolucji, która może przynieść wyraźne poprawienie kondycji naszej planety.

Tradycyjne środki czyszczące oparte są o silnie szkodliwe dla środowiska pierwiastki. Chlor, fosfor oraz inne środki chemiczne stanowią zagrożenie zarówno do środowiska naturalnego, do którego niechybnie trafią wraz z brudną wodą, jak i dla osób korzystających z nich podczas sprzątania. Przenikają przez barierę ochronną tworzoną przez naszą skórę, niekorzystnie oddziałując na jej stan. Mają także negatywny wpływ na nasz układ nerwowy. Dodatkowo, wg niektórych badań detergenty na bazie chloru i fosforu, jeśli są stosowane przez kobiety w ciąży mogą nawet zagrażać prawidłowemu rozwojowi płodu. 

Sprzątanie ekologiczne w domu…

Sprzątając w domu, na małą skalę, jesteśmy w stanie posiłkować się własnoręcznym tworzeniem środków czyszczących z naturalnych składników. Wśród tych, które bez problemu znajdziemy w każdym domu są m.in. soda oczyszczona, ocet, sok cytrynowy oraz zwykłe, szare mydło. Na bazie tych składników możemy spokojnie uzyskać środki czyszczące podłogi, okna, tapicerki ora inne wyposażenie domu. W przypadku dodania naturalnych olejków eterycznych jesteśmy w stanie także uzyskać skuteczne środki myjące do prania.

Ciekawym rozwiązaniem może być stosowanie w przygotowywanych środkach czyszczących olejku z drzewa herbacianego. Ten olejek eteryczny posiada ciekawą, korzystną z naszego punktu widzenia właściwość – wykazuje on bardzo mocne działanie antyseptyczne i biobójcze, wielokrotnie silniejsze od penicyliny.

…ekologicznie usługi sprzątające w firmie

W przypadku czyszczenia dużych powierzchni własnoręczne przygotowywanie środków czystości się nie sprawdza, dlatego warto powierzyć sprzątanie ekologiczne wyspecjalizowanej firmie. Specjalistyczne firmy sprzątające korzystają tak ze specjalnych środków myjących z certyfikatami eko, jak i technologii umożliwiających sprzątanie bez stosowania detergentów. Przykładem może być tu mycie podłóg, przestrzeni socjalnych, pryszniców za pomocą urządzeń wytwarzających parę wodną pod wysokim ciśnieniem. 

Warto przy tym dodać, iż usługi ekologicznego sprzątania świadczone przez firmy nie ograniczają się wyłącznie do mycia wewnątrz budynków. Dostępne są już technologie skutecznego, ekologicznego czyszczenia okien, elewacji i np. kostki brukowej.

Jedną z firm sprzątających świadczących usługi ekologicznego sprzątania jest BDW S.C. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich, a obsługująca teren całej aglomeracji górnośląskiej i zachodnią część małopolski.

You may also like

Leave a Comment