Sprzęty kuchenne Media Expert ułatwią pracę każdej gospodyni

by Karol
0 comment

Dobrze urządzone i zagospodarowane pomieszczenie kuchenne to gwarancja komfortowego i wygodnego użytkowania. Urządzając to pomieszczenie warto zwrócić uwagę nie tylko na stronę wizualno-estetyczną, ale także na znajdujące się w niej urządzenia i sprzęty codziennego użytku. Wybrany sprzęt powinien współgrać z ogólnym charakterem wnętrza, w szczególności z kolorystyką mebli, ścian i podłogi.

Podstawowy sprzęt AGD, który bez problemu można kupić w salonach Media Expert, to zmywarka, lodówka oraz kuchenka bądź płyta grzewcza. Optymalnym rozwiązaniem są modele energooszczędne, przyjazne zarówno dla środowiska, jak i domowego budżetu.

Lodówka na miarę potrzeb

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez lodówki. To właśnie w niej przechowywane są produkty i potrawy wymagające niższej temperatury. Można w niej umieścić nabiał, warzywa, owoce, wędliny, a nawet przygotowane na kolejne dni potrawy.

Wybierając lodówkę najlepiej kierować się indywidualnymi potrzebami. W przypadku dużej rodziny lepszą alternatywą są modele o większej pojemności, wyposażone dodatkowo w zamrażarkę, natomiast w przypadku przysłowiowego singla wystarczającym rozwiązaniem jest lodówka o mniejszych gabarytach. Komfort i bezpieczeństwo użytkowania zapewniają lodówki, które można posiadające funkcję automatycznego rozmrażania, sygnalizację otwartych drzwi oraz system antybakteryjny. Ekonomiczne i ekologiczne lodówki, nota bene różniące się wielkością, funkcjonalnością i estetyką, można znaleźć w salonach Media Expert.

W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać lodówkę wolno stojącą lub przeznaczoną do zabudowy kuchennej.

Kuchenka czy płyta indukcyjna?

Niepodważalną zaletą kuchenki gazowej jest wbudowany piekarnik, najczęściej z termoobiegiem. Nowoczesne urządzenia posiadają szereg udogodnień, które zapewniają bezpieczne użytkowanie sprzętu – mowa tu m.in. o automatycznym wyłączniku dopływu gazu. Na uwagę zasługuje również dolna szuflada, w której można przechowywać blachy i formy do pieczenia.

Równie interesująca i wygodna jest płyta grzewcza, znajdująca zastosowanie przede wszystkim w nowoczesnych aranżacjach. Zaletą tego rozwiązania jest oryginalność estetyczna oraz możliwość zaoszczędzenia miejsca w kuchni. W salonach Media Expert można znaleźć płyty gazowe, elektryczne oraz indukcyjne, różniące się wielkością, kształtem oraz rozmieszczeniem palników. Wybór konkretnego modelu powinien odpowiadać indywidualnym potrzebom użytkownika. Trzeba jednak pamiętać, że decydując się na płytę grzewczą należy osobno zakupić piekarnik – może on być zintegrowany z płytą bądź stanowić odrębne urządzenie.

Dodatkowe akcesoria kuchenne

Kompletując wyposażenie kuchni warto także zaopatrzyć się w dodatkowe sprzęty, które z całą pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie. Blender o odpowiedniej mocy pozwoli przygotować smaczne koktajle oraz idealną zupę-krem, niezastąpiony podczas pieczenia jest nowoczesny mikser z miską obrotową. Wspomniane sprzęty można zastąpić wielofunkcyjnym robotem kuchennym.

Zwolennicy zdrowego trybu życia obowiązkowo powinni zaopatrzyć się w parowar oraz wolnowar. Pierwszy z nich umożliwia przygotowanie wielu potraw na parze, bez użycia tłuszczu, natomiast drugi, ze względu na długi czas duszenia przygotowywanego dania, może pracować nawet podczas nieobecności gospodarzy.

Przydatnym narzędziem jest także ekspres do kawy oraz toster lub opiekacz, który można wykorzystać także w przypadku niezapowiedzianych gości, przygotowując dla nich szybką i smaczną przekąskę w postaci tostów.

You may also like

Leave a Comment