Stoły i krzesła Bodzio – dlaczego nie może zabraknąć w jadalni?

by Karol
0 comment

Jadalnia to jedno z najbardziej rodzinnych pomieszczeń w domu – bez względu na to, czy stanowi ona odrębne pomieszczenie, czy też część salonu lub kuchni. To tutaj spotyka się rodzina, by wspólnie spożywać posiłki, tutaj organizowane są rodzinne uroczystości i spotkania towarzyskie. Wbrew pozorom jadalnia nie musi być duża i przestronna, trzeba jednak zadbać o to, aby była wygodna i zapewniała komfort wszystkim użytkownikom. Niezbędnym wyposażeniem każdej jadalni jest stół i krzesła. Jedną z propozycji, które najczęściej znajdują zastosowanie w jadalniach, są efektowne meble stołowe Bodzio.

Na miarę potrzeb

Kwadratowy, prostokątny czy okrągły? Drewniany, metalowy czy wykonany z materiałów syntetycznych? Jasny czy ciemny? – to pytania, które zadają sobie osoby urządzające jadalnię. Poszukiwania odpowiedniego zestawu lub kompletowanie indywidualnego rozwiązania wymagają czasu i szczegółowych analiz – zarówno stricte technicznych, jak i finansowych. Ważnym czynnikiem jest nie tylko metraż pomieszczenia, ale również możliwości materialne inwestora. Osoby z grubszym portfelem śmiało mogą pozwolić sobie na meble z najlepszej jakości drewna, mniej zamożni zazwyczaj wybierają propozycje drewnopodobne lub metalowe. Ciekawym rozwiązaniem są w tej kwestii stoły i krzesła Bodzio, których cechą jest przede wszystkim oryginalność estetyczna, trwałość i wytrzymałość.

Stół idealny, czyli od czego zacząć?

Poszukiwania idealnego stołu najlepiej zacząć od sprecyzowania indywidualnych potrzeb, czyli określenia ilości osób, które będą przy nim zasiadać. Ważną kwestią jest także wielkość pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków oraz ewentualny kredens czy szafy na zastawy, obrusy i sztućce.

Zasadniczo zakłada się, że optymalna ilość miejsca, jaką zajmuje przy stole jedna, dorosła osoba, wynosi od 55 do 60 cm szerokości oraz ok. 40 cm głębokości, natomiast wolna przestrzeń między siedzącymi na przeciwko siebie osobami powinna wynosić ok. 25 cm. Standardowa wysokość stołu powinna natomiast mieścić się w przedziale 76-80 cm. Wymienione parametry posiadają wspomniane wcześniej meble Bodzio, wśród których – nota bene – można również znaleźć propozycje z rozsuwanym blatem, umożliwiające optymalne dostosowanie wielkości stołu do indywidualnych potrzeb. Rozwiązanie to sprawdza się przede wszystkim podczas rodzinnych uroczystości, gdy przy stole zasiada więcej osób niż na co dzień.

Estetyczne, funkcjonalne i komfortowe krzesła

Dopełnieniem stołu są odpowiednio dobrane krzesła. Można je kupić w zestawie ze stołem lub osobno, tworząc w ten sposób indywidualną aranżację. Odległość krzesła od ściany lub innych mebli powinna wynosić co najmniej 75 cm – zapewni to komfortowe i wygodne użytkowanie, także w sytuacji, gdy konieczne jest przejście za krzesłem.

Wśród propozycji można znaleźć szeroki wachlarz różnych modeli i wzorów, począwszy od krzeseł drewnianych, poprzez metalowe, a drewnopodobnych skończywszy. Wybór konkretnej propozycji zależy od indywidualnego gustu i oczekiwań użytkowników. Ciekawym rozwiązaniem okazują się klasyczne, drewniane krzesła, zdobione miękkimi poduchami, które pełnią jednocześnie funkcję estetyczną i stricte użytkową. Zwolennicy częstych metamorfoz estetycznych stawiają natomiast na proste modele drewniane, które bez problemu można ozdobić kolorowym pokrowcem lub przemalować. 

You may also like

Leave a Comment