Świąteczne porządki- jak je zaplanować? Z pomocą przychodzi marka Vileda!

by Karol
0 comment

Tradycja Bożego Narodzenia wiąże się nie tylko z prezentami, choinką i wspólnym spożywaniem potraw, ale również z generalnymi porządkami. Wiele osób odkłada je na ostatnią chwilę, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Aby na sprzątanie domu nie zabrakło czasu, należy dobrze rozplanować wszystkie czynności i rozłożyć je na co najmniej kilka dni. W porządkach pomagają także wysokiej jakości narzędzia sprzątające marki Vileda, które znacząco usprawnią pracę.

Porządki świąteczne- plan i niezbędne narzędzia

Rozpoczęcie sprzątania na dzień przed świętami nie wystarczy na to, aby dom zachwycał czystościom i był gotowy na przywitanie gości. Warto więc opracować dobry plan świątecznych porządków. Jeżeli mają być one generalne, wówczas najlepiej rozpocząć pewne zabiegi już ok. 1 miesiąca przed świętami. Samo planowanie sprzątania nie musi być wcale trudne. Każdego dnia należy wykonywać zadania z listy. Oczywiście, przed przystąpieniem do niego, należy przygotować odpowiednie narzędzia do sprzątania i środki do mycia. Aby móc bez większego wysiłku wyczyścić każdą przestrzeń w domu, trzeba wyposażyć się w profesjonalne sprzęty. Takie właśnie ma w swojej ofercie marka Vileda.

Co przyda się podczas przedświątecznych porządków? Aby starannie oczyścić meble czy blaty kuchenne z kurzu i zabrudzeń, niezbędna okazuje się np. ściereczka VILEDA PVA micro w kolorze żółtym, czerwonym bądź zielonym. Szmatka ta idealnie nadaje się do przecierania na mokro czy wilgotno twardych powierzchni. Skutecznie pochłania brud i nie pozostawia smug. Co ważne, poradzi sobie nawet z trudnymi do usunięcia plamami. Warto dodać, że ścierka z mikrowłókien jest delikatna dla czyszczonych powierzchni. Dzięki różnym barwom ściereczek można korzystać każdą w innej strefie domu, ograniczając w ten sposób rozprzestrzenianie się bakterii. Jeżeli chodzi o mycie okien i luster, w tych czynnościach dobrze sprawdza się Ściereczka VILEDA Microfaser Pucerka okienna, która czyści okna bez smug i kłaczków. To jednak nie wszystkie narzędzia, jakie przydadzą się podczas przedświątecznych porządków. Do pracy niezbędne są też takie produkty marki Vileda jak:

  • szufelka i zmiotka,
  • gąbki do mycia,
  • mop i wiadro,
  • ścierki z mikrofibry,
  • rękawiczki gumowe.

Wszelkie akcesoria dostępne są na stronie https://maxchem.com.pl/.

Świąteczne porządki- od czego zacząć?

Sprzątając w domu przed świętami, należy pamiętać o tym, aby najpierw uporządkować jedno wnętrze. Nie należy w tym samym czasie robić zbyt wielu rzeczy. Warto działać metodycznie i nie wprowadzać chaosu.

Rozpoczynając świąteczne porządki, najlepiej zacząć od czyszczenia miejsca najrzadziej użytkowanego, a na sam koniec pozostawić kuchnię i łazienkę.- potwierdza specjalista ds. kontroli i jakości z firmy Vileda

Każde pomieszczenie należy sprzątać zaczynając od góry do dołu. Najpierw więc należy oczyścić góry szafek, używając do tego np. ściereczki z mikrofibry i specjalnego środka do mycia mebli. Następnie z niższych partii szafek należy zetrzeć kurze. Przy okazji, dobrze jest pozbyć się zbędnych rzeczy. Później można zając się wypraniem firanek i zasłon, a także oczyszczeniem karnisza, parapetów, kaloryferów i okien. Aby szyby pięknie błyszczały, najlepiej użyć do ich wymycia specjalnej ściereczki okiennej od Viledy. W następnej kolejności należy wyczyścić wszystkie dekoracje, lustra, lampy. Na koniec trzeba pomieszczenie dobrze odkurzyć, a potem wymyć podłogę, używając praktycznego mopa obrotowego i chłonnych wkładów do mopa jak np. Ultramax Micro & Cotton VILEDA.

Najskuteczniejszym sposobem na to, żeby świąteczne porządki nie zdominowały tego szczególnego czasu przygotowań do Świąt, jest sprzątanie na bieżąco. 

You may also like

Leave a Comment