Szklane pojemniki na karmę dla psów lub kotów

by Karol
0 comment

Przechowywanie suchej karmy dla psa lub kota zainteresuje cię, jeśli zaczniesz kupować ją w większych ilościach, po korzystniejszych cenach. Duże worki z karmą często są zamykane strunowo i to jest dobry sposób, ale na pewno nie tak wygodny jak szklany pojemnik na karmę.

Poza tym karmę dla zwierzęcia dobrze jest mieć pod ręką, czyli w kuchni lub w holu, w pobliżu psiej lub kociej miski, a wygląd worka rzadko pasuje do wystroju mieszkania. Szklane pojemniki z drewnianymi wieczkami są więc lepsze również z punktu widzenia estetyki twojego domu.

Korzystne właściwości szklanych pojemników

Różne są opinie właścicieli o karmieniu psów suchą karmą. Są wśród nich zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Jeśli już ją przetestujesz i zaczniesz kupować zapas co najmniej na miesiąc, będziesz potrzebować miejsca, a najlepiej – pojemnika na karmę. Worki, w których jest sprzedawana, często są dość solidne, wykonane z grubego papieru powlekanego lub grubej folii. Jeśli taki worek nie zostanie uszkodzony w trakcie dostawy, to z powodzeniem przetrwa dwa, trzy tygodnie. Jednak jeśli będzie rozerwany albo gdy będziesz go przechowywać w miejscu wilgotnym, to karma może zacząć się psuć. Spleśniała karma nie nadaje się do jedzenia dla zwierzaka i może być przyczyną niestrawności. Ryzyko, że taka sytuacja się zdarzy, będzie dużo mniejsze, jeśli będziesz przechowywać karmę w szklanym pojemniku ze szczelnym zamknięciem. Zapobiegniesz też zwietrzeniu karmy, za co twój pies lub kot będzie ci wdzięczny, bo zapach jedzenia ma dla zwierzaka duże znaczenie. Zwłaszcza jeśli kupujesz karmę wysokiej jakości, warto ją odpowiednio przechowywać. Nie kupuj pojemników plastikowych, bo one niestety mają swój zapach i karma po jakimś czasie może zamiast smakowitym mięsem pachnieć plastikiem.

Szklane pojemniki na karmę a wystrój domu

Oprócz tego, że szklane pojemniki na karmę gwarantują zachowanie jej wszystkich właściwości, wyglądają dużo lepiej niż worki z folii. Możesz kupić pojemnik pomalowany bezpieczną organiczną farbą, w kolorze dobranym do twojego wnętrza. Nie będziesz go chować przed gośćmi. Jeśli masz małe zwierzę, możesz ustawić pojemnik na karmę na kuchennym blacie. Będzie to estetyczne i higieniczne. W mniejszych pojemnikach możesz przechowywać przekąski dla psa, żeby mieć je pod ręką gdzieś obok drzwi i móc sięgnąć po smaczki tuż przed wyjściem na spacer. Dobrym pomysłem jest zakup pojemników w komplecie z miseczkami na jedzenie i wodę. Będą stanowiły coś w rodzaju zastawy dla zwierzaka.

You may also like

Leave a Comment