Szklane ścianki działowe w biurze

by Karol
0 comment

Szklane ścianki działowe to must have nowoczesnego biura. Są efektowne, niebanalne, minimalistyczne i – co najważniejsze – pozwalają optymalnie zagospodarować przestrzeń użytkową. Doskonale wpisują się w surowe klimaty loftów oraz biur utrzymanych w stylu vintage. Sprawdzają się wszędzie, gdzie priorytetem jest szeroko rozumiany minimalizm. Szklane ścianki bez wątpienia mają wiele zalet, nie mniej jednak posiadają również wady.  

Zalety szklanych ścianek działowych

Ścianki działowe wykonane ze szkła kojarzą się przede wszystkim z biurowcami oraz obiektami użyteczności publicznej. Coraz częściej pojawiają się także w prywatnych domach, efektownie dopełniając wnętrze. Skąd tak duże zainteresowanie przedmiotowym rozwiązaniem?

Podstawowym czynnikiem jest bez wątpienia fakt, że szklane ściany i ścianki optycznie powiększają pomieszczenie, sprawiając jednocześnie, ze staje się ono jasne i bardziej przestronne. Zastosowanie szklanych elementów gwarantuje optymalną ilość światła dziennego we wszystkich pomieszczeniach, także tych, które znajdują się w środkowej części biura. Dobrze wykonane oświetlenie korzystnie wpływa na pracowników, zwiększając ich wydajność i chęć do pracy.

Zaletą szklanych ścianek działowych jest także wyjątkowy i niepowtarzalny klimat, łączący w sobie prostotę i nowoczesność jednocześnie. Co ważniejsze, przeszklenia wcale nie muszą być nudne i monotonne – można nakleić na nich folię dekoracyjną, na której widnieje konkretny wzór lub logo firmy, personalizując w ten sposób przestrzeń użytkową.

Wady szklanych ścianek działowych

Mimo wielu zalet, szklane ścianki działowe posiadają także wady. Są to rozwiązania stricte nowoczesne, surowe, wręcz chłodne, w pewien sposób ograniczające prywatność, dlatego też nie należą one do lubianych przez typowych samotników. Osoby, które preferują tradycyjny klimat w pracy, zdecydowanie unikają szklanych aranżacji. Swego rodzaju kompromisem są w tym przypadku ozdobne folie, dzięki którym w efektowny sposób można oddzielić poszczególne stanowiska pracy. Alternatywą jest zastosowanie szkła mlecznego lub matowego.

Kolejną wadą przeszkleń jest trudniejsze utrzymanie czystości. Nawet niewielkie plamy, odciski rąk czy zabrudzenia są bardzo widoczne, co niekorzystnie wpływa na estetykę ścianek, jak i całego pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem, które pozwala w dowolnym momencie przyciemnić szklane ścianki działowe, jest technologia SmartGlass, obsługiwana za pomocą pilota. 

Z jakiego szkła produkowane są ścianki działowe?

Szklane ścianki działowe powinny być przede wszystkim trwałe, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, także mechaniczne. Najlepszym materiałem do ich wykonania jest szkło hartowane. W zależności od indywidualnych preferencji może to być szkło przezroczyste, kolorowe, ornamentowe, matowe lub emaliowane. Szyba poddana obróbce jest bardziej odporna na uszkodzenia i zniszczenia, dzięki czemu staje się bezpieczniejsza dla użytkowników, minimalizując ryzyko skaleczeń. Warto nadmienić, że szkło hartowane rozbija się na nieostre odłamki.

Szklane ścianki działowe najczęściej znajdują się w ramach z listwami dzielącymi, czyli szprosami lub z okuciami w dowolnym kolorze. Decydując się na przedmiotową alternatywę należy pamiętać, że najważniejsze jest to, aby wybrany materiał współgrał pod względem estetycznym z ogólnym charakterem pomieszczenia.

You may also like

Leave a Comment